Американський сенатор підсумував візит до Росії: "РФ має змінити поведінку"

Дата публікації
Перегляди
1456
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американський сенатор підсумував візит до Росії: "РФ має змінити поведінку"

Москва, Кремль, Росія / Фото: Reuters

США попередили РФ про наслідки втручань у вибори.

Від 30 червня до 5 липня тривав візит американських сенаторів в Москву. До Росії приїхали сенатори-республіканці Річард Шелбі, Джон Нілі Кеннеді і Джон Гувен. Організацією поїздки займався посол США в Росії Джон Хантсман. Він хотів, щоб сенатори "зрозуміли, що відбувається". Делегація членів Сенату і Палата представників США вперше за тривалий час відвідали Росію. 

Сенатор від штату Алабама Джон Нілі Кеннеді в інтерв'ю виданню "Коммерсантъ" підбив підсумки зустрічі. На його думку, Кремль може спробувати вплинути на результати виборів в Конгрес.

"Якщо Росія продовжить втручатися у внутрішні справи США і зробить це на листопадових виборах в Конгрес, наша реакція буде миттєвою і дуже жорсткою", - розповідає сенатор.

Санкції вдарили по Росії і він сподівається, що не доведеться вводити драконівські заходи. Російська влада переконує, що санкції не нашкодили країні, тому в США готові їх радикалізувати. 

"Я сподіваюся, що нам не доведеться вводити щодо Росії драконівські заходи. Але якщо ми побачимо втручання в листопаді, іншого виходу не буде. Якщо Росія продовжить втручатися в наші справи, ми не потерпимо. Для нас наша демократія означає багато", - попередив сенатор.

Кеннеді також наполягав на виведенні військових Росії з територій України та Сирії.

"Я пояснював нашим російським співрозмовникам, що в Америці, вживаючи слово "будь ласка", людина висловлює повагу. Це знак дружнього ставлення. А далі я, звертаючись до них, говорив: "Будь ласка, не втручайтеся в наші вибори. А заодно і у французькі, німецькі та британські. Будь ласка, підіть з України і дозвольте українцям самим визначати своє майбутнє. Будь ласка, підіть з Криму. Будь ласка, допоможіть нам досягти мирного врегулювання в Сирії. Будь ласка, не дайте Ірану закріпитися на півдні Сирії, інакше це призведе до ескалації війни", - розповів сенатор.

Делегація США побувала в РФ напередодні саміту двох президентів. За словами сенатора, зустріч глав країн буде позитивним кроком.

"Знаю, що багато моїх колег на Капітолійському пагорбі, демократи, перш за все, вважають цей саміт помилкою. Як не вважаю помилкою той факт, що президент Трамп зустрівся з Кім Чен Ином. Треба ж з чогось починати", - каже Кеннеді.

Відповідаючи на питання про можливий відповідний візит російської делегації до Вашингтона, сенатор повідомив, що для початку американській владі необхідно "побачити зміни в поведінці Росії".

"Зустріч залежатиме від подальших дій російської сторони. Зараз рано про це говорити. Спочатку нам треба побачити зміни поведінки Росії", - пояснює посадовець.

Нагадаємо, у квітні конгрес Сполучених Штатів Америки опублікував доповідь щодо зв'язків і змови передвиборчого штабу президента Дональда Трампа з Росією. 

Кремль допомагав Дональду Трампу перемогти на виборах – комітет з розвідки Сенату США

Кремль допомагав Дональду Трампу перемогти на виборах – комітет з розвідки Сенату США

Наступна публікація