Американський вчений знайшов докази геноциду українців

У США опубліковано дослідження "Сталінські геноциди", де автор називає голодомор 1932-33 років актом геноциду українців.

Прінстонський університет (США) видав у серії "Права людини і злочини проти людства" книгу відомого американського історика професора Нормана Наймарка “Сталінські геноциди”, у якому досліджується Голодомор у СРСР 1932-1933 роках, у тому числі на території України.

Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР).

"Українське селянство було під подвійною підозрою: як селяни - контрреволюційний і безнадійно відсталий для більшовиків клас, і як українці, чий націоналізм дратував Сталіна", - наводить прес-служба ЦДВР цитату з книги Наймарка.

Згідно з дослідженням американського вченого, Йосип Сталін не ставив собі за мету знищити усіх українців, але чітко планував провести їхню денаціоналізацію, перетворення у безликий радянський народ. Кремлівське керівництво було переконане, що українське селянство є ворожою групою, яка має бути знищена.

"Цього було достатньо для радянського керівництва, цього має бути досить, аби зробити висновок, що український голод був геноцидом", - йдеться у книзі Наймарка.

Співробітник Українського дослідницького інституту Гарвардського університету, історик Володимир В’ятрович у рецензії до цієї книги пише, що академічний авторитет Наймарка спирається на роботу у Гарвардському і Стенфордському університетах, які є найбільш відомими університетськими закладами.

"На сторінках свого дослідження "Сталінські геноциди" професор Наймарк звинувачує Сталіна у кількох актах геноциду, серед них він називає і Голодомор. Аналізу конкретних випадків геноциду передує ґрунтовний розділ про походження цього терміна, його становлення у міжнародній правовій практиці", - пише В`ятрович.

За його словами, американський дослідник вважає, що дуже чітке розмежування категорій жертв злочину є непростою справою. "В історії частими є випадки, коли соціальні та національні категорії, що піддавалися знищенню, накладалися. Український Голодомор, на думку Наймарка, є класичним прикладом цього", - вважає рецензент.

Американський історик наводить й інші приклади "Сталінських геноцидів", яким присвячені окремі розділи книги - розкуркулення, переселення (депортації) націй (зокрема татар, чеченців, інгушів, народів Прибалтики), Великий терор.

Нагадаємо, в Україні 27 листопада - День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Читайте також:

Янукович заборонив нагороджувати Шевченківською премією твори про Голодомор

Справу проти Януковича за заперечення Голодомору повернули до суду

Влада тисне на відомого історика, який вивчає Голодомор

В Європі видали комікси про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: