Американський зонд здійснив успішне зіткнення із астероїдом Діморфос: відео

Автор
Ігор БережанськийІгор Бережанський
Дата публікації
Перегляди
19к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американський зонд здійснив успішне зіткнення із астероїдом Діморфос: відео

Фото: NASA

У ніч проти 27 вересня було здійснено першу спробу в історії людства відхилити астрономічний об'єкт із його орбіти.

Місія NASA DART, яка стартувала у 2021 року, успішно завершилася 27 вересня о 2:14 за київським часом влучним ударом керованого космічного апарата, який повинен зіштовхнути астероїд Діморфос із його орбіти.

Трансляція цієї історичної події відбувалася на сайті NASA.

В астероїд розміром 160 метрів американський космічний зонд влучив на швидкості зіткнення 23 760 км/год. Удар змінить траєкторію польоту Діморфоса, швидкість його польоту зменшиться на 0,4 мм/c. 

Невеликий поштовх, отриманий астероїдом, спочатку лише трохи змінить траєкторію його руху, але згодом призведе до великої зміни орбіти астероїда. Він також може спричинити потік метеорів штучного походження.

У майбутньому ця технологія  захищатиме нашу планету від небезпечних космічних об'єктів, а людство вбереже від долі динозаврів.

Чи вдалося місії NASA, вартістю $324,5 млн, досягти запланованого удару, стане відомо у жовтні після подальших спостережень за астероїдом за допомогою наземного телескопа. Але офіційні особи NASA уже заявили, що експеримент пройшов вдало - космічний апарат працював так, як було задумано.

DART, запущений ракетою SpaceX у листопаді 2021 року, здійснив більшу частину своєї подорожі під керівництвом керівників польотів NASA, керування автономній бортовій навігаційній системі було передано в останні години подорожі.

Інженери в диспетчерській відреагували радісними вигуками, коли зображення астероїда-мішені секунда за секундою збільшувалося і зрештою заповнило телеекран прямої веб-трансляції NASA безпосередньо перед тим, як сигнал космічного корабля був втрачений, підтверджуючи, що він успішно впав на Діморфос.

Нагадаємо, раніше телескоп NASA “Джеймс Вебб” передав перше в історії безпосереднє зображення екзопланети, тобто планети за межами Сонячної системи.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація