Американці бояться, що Обама заборонить зброю

В очікуванні перемоги Обами і появи суворіших законів американці скуповують вогнепальну зброю.

Америка належить до небагатьох країн світу, де мати зброю так же нормально, як і автомобіль. Приватне володіння вогнепальною зброєю дозволяє "Друга поправка" до Конституції США. В країні зареєстровані близько 200 мільйонів приватних "стволів", серед них напівавтоматичні рушниці та автомати. Останні сьогодні знову можна купити, після того,як чотири роки тому американський Конгрес відмовився подовжити запроваджену ще президентом Біллом Клінтоном заборону.

У вівторок у США вибори президента, на яких фаворитом вважається кандидат від Демократичної партії Барак Обама. Любителі зброї побоюються негативних для себе наслідків.

Торговці зброєю в США – чи не єдині, хто в часи фінансової кризи переживає наплив клієнтів. Повідомляється про зростання їхніх прибутків на 20-50 відсотків. І все через страх перед перемогою Обами, який підсилює Національна асоціація власників рушниць. У рекламних роликах на телебаченні ця лобістська організація називає Обаму загрозою і закликає за нього не голосувати.

Темношкірий кандидат у президенти стоїть перед дилемою. З одного боку, від вогнепальної зброї в США щороку гинуть понад 10 тисяч людей, серед них чимало молодих американців. З огляду на це Обама виступає за більш суворі закони. Але загальне право на володіння зброєю він скасовувати не збирається.

"Чи можемо ми визнати велике значення зброї для багатьох американців і водночас домогтися більш суворої перевірки власників та торговців, щоб вони через посередників не постачали зброю нелегально в небезпечні райони? Думаю, що поєднати це можливо!" – переконаний Обама.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: