Американці каються перед рабами

Пам'ятник темношкірим жертвам двовікового рабства відкрито на Манхеттені (Нью-Йорк, США).

Пам'ятник темношкірим жертвам двовікового рабства відкритий на Манхеттені (Нью-Йорк, США), повідомляють у понеділок американські ЗМІ.

Майже восьмиметровий пам'ятник у вигляді корабля споруджений на місці масового поховання рабів, яке було знайдене на Манхеттені 16 років тому під час будівництва.

Афроамериканські суспільні організації не дозволили побудувати на цьому місці автостоянку, як планувалось у міському проекті.

Це перший пам'ятник африканським рабам в Нью-Йорку, штаті, який останнім на півночі країни відмінив ганебне явище, що послужило приводом для громадянської війни між північчю і півднем.

Монумент за проектом архітектора Родні Леона виготовлений з каменя, завезеного з Південної Африки і Північної Америки, що символізує протистояння і з'єднання двох континентів.

У нинішньому році сенат Північної Кароліни, штату, на півдні США приніс офіційні вибачення чорношкірому населенню за рабство і сегрегацію. Рабство в штаті було відмінене майже 150 років тому, проте так звані "закони Джима Кроу", обмежуючі права чорношкірих, діяли в південних штатах ще до середини минулого століття.

Влада Нью-Йорка в квітні поставила поза законом слово "чорномазий", мотивуючи рішення тим, що воно образливе і ятрить старі рани нащадків жертв рабства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: