Американці підпалили нафтову пляму в Мексиканській затоці

Обсяги витоку нафти з свердловин платформи Deepwater Horizon збільшилися в п'ять разів. Мексиканській затоці загрожує екокатастрофа.

Для запобігання екологічній катастрофі в Мексиканській затоці служба берегової охорони США підпалила частину величезної нафтової плями, яка утворилася там минулого тижня внаслідок вибуху нафтовидобувної платформи.

Тим часом обсяги витоку нафти з свердловин платформи Deepwater Horizon збільшилися в п'ять разів. Наразі з підводної свердловини, розташованої на глибині 1525 метрів біля берегів штату Луїзіана, виливається близько 190 тонн нафти щодня. Діаметр нафтової плями становить майже тисячу кілометрів, а її площа - близько 75 тис. кв. км.

Два спеціалізованих судна зігнали нафту з місць найбільшого скупчення її в 150-метровий периметр, огороджений вогнетривкими бонами. Потім вони відбуксирували її до 8-кілометрової "зони горіння" в 50 кілометрах на південь від узбережжя Луїзіани. Нафту підпалили за допомогою міні-плотів з розташованими на них відкритими джерелами вогню.

У випадку, якщо спалювання нафти на поверхні моря виявиться успішним заходом, фахівці продовжать скорочувати площа нафтового розливу цим способом.

Водночас, за прогнозами синоптиків, вітер в районі екологічної катастрофи найближчим часом може посилитися і змінити напрям. Якщо це станеться, нафтова пляма може досягти берега до вечора 30 квітня.

Аварію в Мексиканській затоці називають найбільш значним інцидентом на нафтовидобувних платформах з 2001 року, коли вибух на аналогічній споруді біля берегів Бразилії забрав життя 11 людей.

Читайте також:

У Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа

Економічна криза призвела до поліпшення екології в світі

Аральське море перетвориться на гірко-солону калюжу

На одеському курорті нафтою забруднено три кілометри пляжів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: