Американці пророкують Європі нову кризу в 2010 році

Американське видання Newsweek склало прогноз у сфері міжнародної політики та економіки. Афганістан, Бразилію та Кубу в 2010 році чекає підйом, а Європу, Венесуелу та Пакистан - великі проблеми.

Американський журнал Newsweek опублікував прогнози на 2010 рік у галузі міжнародних відносин і економіки.

На думку журналістів, Пакистану і Венесуелі слід готуватися до державних переворотів, Китаю і Європі - до кризи і бунтів. Більш менш райдужні перспективи журналісти "намалювали" лише для Афганістану, Бразилії та Куби.

Аналітики вважають, що нарощування контингенту США в Афганістані виявиться ефективним. В успіх вкидання підкріплень до Іраку, що почалася в 2007 році, теж мало хто вірив, але поступово кількість нападів і жертв серед мирних громадян почало знижуватися.

Китай чекає економічний колапс. Легкі гроші "перегріли" національні ринки акцій і нерухомості, на небезпеку цієї ситуації вказують навіть офіційні особи Пекіна. Тож невдовзі світом прокотиться хвиля дестабілізуюча дефляції, вважає видання.

У Пакистані знову відбудеться військовий переворот, вважає журнал. Президент Асіф Алі Зардарі не популярний у населення, а також у власних міністрів і армії. Пакистанські військові ще менше, ніж нинішній режим, схильні коритися волі Вашингтона, а отже, у США з'явиться ще один супротивник по війні в Афганістані.

Президент Венесуели Уго Чавес у 2010 році теж буде зміщений путчистами, а в країні почнуться гіперінфляція, економічний колапс і розгул злочинності. "Свіже молоко, яловичина і вентилятори стануть предметами розкоші, а звичку щодня приймати душ Чавес оголосить буржуйською зніженістю", - пише журнал. Населення перестане підтримувати президента, і військові візьмуть владу.

У Європі національні та релігійні меншини повстануть проти расистської політики влади - наприклад, заборони будувати мінарети в Швейцарії. Особливо це ймовірно у Франції, де хвилювання серед мусульман тільки на руку багатьом політикам.

Проти Ірану будуть введені міжнародні санкції. Аналітики пояснюють це тим, що режим Махмуда Ахмадінежада не схильний до переговорів і компромісів. Населенню доведеться робити покупки на чорному ринку, що лише посилить позиції Вартових ісламської революції, які контролюють контрабанду.

"Новим Китаєм" стане Бразилія, припускає журнал. У 2010 році інші країни БРІК сильно відстають від неї. Власне, Росія давно зійшла з дистанції: авторитарні тенденції Путіна відлякали іноземні інвестиції. Проблема Індії - її нестабільні сусіди, а в Китаї перегрітий ринок і екологічна катастрофа, що наближається.

У Великобританії торі отримають "піррову перемогу". На думку журналістів, на парламентських виборах консерватори не отримають абсолютної більшості голосів і мимоволі утворюють коаліцію з ліберал-демократами, що завадить проштовхнути хворобливі заходи, необхідні для погашення колосального зовнішнього боргу. Фунт стерлінгів обвалиться, і в країні почнеться серйозна рецесія.

Європу чекає нова фінансова криза, прогнозує видання. Цього разу вона торкнеться заборгованості держав і в гіршому випадку загрожує дефолтом. Країни єврозони не можуть вдатися до таких інструментів, як збільшення грошової маси або девальвація національної валюти.

Фідель Кастро помре, і відносини між США та Кубою покращаться, малює Newsweek ще один сценарій. Влада перейде до Рауля Кастро, який заради економічної вигоди від зв'язків з США пом'якшить антиамериканську риторику. Адміністрація Обами охоче піде на зближення, і до кінця року держсекретар Клінтон оголосить програму нормалізації відносин з Гаваною до 2013 року.

Читайте також:

Китай визначив найсильніші армії світу: Росія увійшла до трійці

Економіка Китаю за рік стане другою у світі після США

Україна входить до десятки лідерів за крадіжки на роботі

У 2009 році світ уберегли від нової Великої депресії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: