Американці випадково продали три військові вертольоти в Іран

Два гелікоптери були відправлені в Іран, а один був затриманий американською владою.

Три американських військово-транспортних вертольота Bell-412 були продані в Іран, незважаючи на санкції США, пише в неділю газета The Dallas Morning News. Дві машини були відправлені в Іран, а одна була затримана американською владою, і вже 14 місяців перебуває в аеропорту Арлінгтона, штат Техас.

Схему, за якою продавалися і переправлялися вертольоти, була розкрита ФБР після того, як покупці вертольотів, які уже переправили дві машини в Італію, при доставці третього вертольота запросили у транспортної компанії Panalpina вартість прямого перевезення його із США в Іран. Після цього Panalpina відмовилася доставляти вантаж і написала відповідну скаргу до Міністерства торгівлі США. Пізніше вертоліт був затриманий в аеропорту Арлінгтона.

Вертольоти для Ірану в 2008 році закупила в мексиканської нафтової компанії Pemex італійська фірма Tiber Aviation. Сума угоди склала близько 22 млн доларів - 7 з невеликим мільйонів за кожен вертоліт. Після цього за допомогою компанії Panalpina дві машини були переправлені до Італії. Потім інша італійська компанія - Italiana Elicotteri - звернулася в офіс Panalpina в Люксембурзі з проханням перевезти вертольоти з Італії до Ірану. У супровідних документах говорилося, що техніка має мексиканське походження, а відправлення їх до Ірану проводиться з санкції італійської влади.

На думку американської сторони продаж вертольотів є порушенням санкцій відносно Ірану. Хоча гелікоптери Bell-412 не несли ніякого озброєння, на них були встановлені автопілот і система нічного бачення, які знаходяться в списку товарів і технологій, експорт яких до Ірану заборонено. До того ж, як з'ясувало слідство, вертольоти знаходилися у мексиканської компанії у лізингу, і та не мала права їх продавати.

Санкції, що діють відносно Ірану зобов'язані дотримуватися тільки американські компанії. Єдиною американською компанією, що брала участь у продажу вертольотів, була транспортна фірма Panalpina. Однак її співробітники, вивозячи техніку із США, не знали, хто був справжнім її замовником, тому в ФБР не стали порушувати справи проти Panalpina.

Читайте також:

Іран заявив, що ні санкції, ні загрози вторгнення не зупинять процес збагачення урану

США погрожують Ірану наслідками за відмову виконати вимоги МАГАТЕ

США нагадала Ірану про термін прийняття рішення по резолюції МАГАТЕ

МАГАТЕ закликало Іран відмовитися від експлуатації другого уранового заводу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: