Американці вперше збили балістичну ракету лазером

У США застосували лазерну зброю у системі протиракетної оборони. Випробування завершилися успішно.

Лазерна установка Boeing
FOX News
Boeing створив мобільну лазерну установку для армії США
Агентство з протиракетної оборони США провело успішне випробування авіаційного лазера, за допомогою якого вперше вдалося збити рідкопаливну балістичну ракету на розгінній ділянці польоту.

"Агентство з ПРО продемонструвало потенційне використання направленої енергії для захисту від балістичних ракет. Авіаційна лазерна система успішно знищила ракету на активній ділянці траєкторії", - повідомили американські військові.

Випробування були проведені в районі узбережжя центральної частини Каліфорнії. Згідно з повідомленням агентства з ПРО, експеримент підтвердив доцільність використання лазерних технологій для протиракетної оборони. Лазер, зокрема, може бути використаний для перехоплення декількох цілей, які рухаються зі швидкістю світла, і на відстані сотень кілометрів. При цьому дана технологія виявляється найменш витратною в порівнянні з іншими засобами протиракетної оборони.

Система авіаційного лазера розроблена компаніями Boeing, Northrop Grumman і Lockheed Martin. Як носій використовується перероблена під військові цілі версія літака Boeing-747.

Це перше випробування з повітря лазерної технології для перехоплення і знищення рідкопаливної балістичної ракети.

В якості цілі була використана ракета ближнього радіусу дії, випущена з морської платформи. Ціль була запеленгована радарами через декілька секунд, а за дві хвилини після старту ракети вона була знищена.

Нагадаємо, що наприкінці січня американські військові провалили важливе випробування ключового компоненту системи стратегічної ПРО. Ракета-перехоплювач шахтного базування Minuteman 3 не змогла знищити учбову ціль, яка імітувала іранський напад.

Читайте також:

У США масові демонстрації розганятимуть лазерною зброєю

Весь персонал сховища ядерних боєголовок у США відлучили від роботи

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Нова лазерна гармата ВПС США влучила з літака в автомобіль

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: