Американці впевнені, що перемогли

Американські військовики стверджують, що за останні три місяці іракській "Аль-Каїді" було завдано "нищівних і непоправних" ударів.

Американські військовики стверджують, що за останні три місяці іракській "Аль-Каїді" було завдано "нищівних і непоправних" ударів, пише газета Washington Post

Про це свідчать, за їхніми відомостями, зниження терористичної активності в Іраку вдвічі, захоплення та знищення представників керівного складу місцевої "Аль-Каїди", а також зменшення потоку бойовиків, що прибувають на іракську територію з Сирії. 

Джерела видання в Пентагоні зауважують, що аль-каїдівці позбулися можливості "безпечно й вільно" планувати терористичні напади, оскільки "цитадель" "Аль-Каїди", іракську область Анбар, взяли під контроль іракські й американські війська. Крім того, суннітські племінні вожді були налаштовані проти терористів і зараз ведуть з ними боротьбу. 

Представник командування силами США в Іраку генерал-лейтенант Раймонд Одієрно заявив, що терористи дезорганізовані й дедалі менше координують свою діяльність. На його думку, можливості іракської "Аль-Каїди" за останні місяці знизилися на 60-70 відсотків. 

Водночас, джерела в спецслужбах застерігають від поспішних висновків і зауважують, що недооцінювати терористів не варто. За їхніми словами, після ліквідації в липні 2006 року лідера іракської "Аль-Каїди" Абу Мусаба аль-Заркаві кількість терактів не знизилася, а, навпаки, тільки зросла. Раніше колишній командувач військами США в Іраку генерал-лейтенант у відставці Рікардо Санчес заявив, що Ірак перетворився "на жах для Америки, якому не видно кінця".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: