Американці здивовані заявою про закриття бази США в Киргизії

США не отримували формального повідомлення з боку Киргизії про бажання закрити військову американську базу "Манас" в цій країні

США не отримували формального повідомлення з боку Киргизії про бажання закрити військову американську базу "Манас" в цій країні, заявив офіційний представник держдепартаменту.

"Ми обговорювали проблему бази, але формального повідомлення з боку про рішення Киргизії закрити базу ми не отримували", - сказав представник держдепу.

За його словами, сторони "продовжать обговорювати цю тему."

В той же час представник держдепартаменту підкреслив: "Ми продовжимо реалізовувати широкий спектр наших програм, які проводимо з урядом Киргизії".

В середу CNN навела слова американського генерала Девіда Петреуса, який здійснює керівництво операціями в Центральній Азії і на Близькому Сході, включаючи Афганістан. Він заявив, що недавно був в Киргизії, і тема закриття бази взагалі не піднімалася.

Петреус нагадав, що база "Манас" грає "важливу роль в розміщенні сил в Афганістані і є пунктом дозаправки літаків".

Американо-киргизькі стосунки ускладнилися після того, як громадянин Киргизії був убитий американським льотчиком в грудні 2006 року. Незабаром після того, що сталося військовослужбовець був переведений на інше місце, а сім'ї загиблого запропонована компенсація. У січні Петреус заявив, що розслідування цієї справи відновлено.

Газета "Нью-Йорк таймс" в статті, опублікованій в середу, наводить слова одного з європейських експертів по Центральній Азії Пола Квін-Джаджа, який вважає, що "росіяни таким чином намагаються закрутити гайки і привернути до себе увагу США найнеприємнішим з можливих способів".

Як повідомлялося, 3 лютого президент Киргизії Курманбек Бакієв повідомив, що киргизький уряд прийняв рішення про закінчення терміну перебування американської бази в країні.

Авіабаза "Манас" дислокується в однойменному аеропорту з 2001 року для надання підтримки антитерористичної коаліції в Афганістані.

В даний час на базі знаходиться 1200 військовослужбовців, переважно ВПС США, також є представники ВПС Франції і Іспанії. База виконує функції з транспортування військового контингенту і вантажів до Афганістану, а також дозаправок літаків.

Читайте також:
Уряд Киргизії схвалив закриття військової бази США
Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази
Киргизія не поміняла бази США на російський кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: