Американця засудили до смерті на підставі Старого Завіту

Засуджений постав перед судом за те, що до смерті забив літнього чоловіка стволом пістолета.

При винесені смертного вироку вбивці з Техасу присяжні спиралися на Старий Завіт. Правозахисники закликали провести негайний перегляд вироку, виконання якого призначене на 5 листопада. Засуджений Крістіан Олівер (Khristian Oliver), якому зараз 32 роки, до смерті забив літнього чоловіка стволом пістолета.

При розгляді справ про злочини, караних смертю, американський суд присяжних не тільки визначає вину підсудного, а також вибирає між смертною карою та альтернативним вироком. Олівер в 1999 році був засуджений за вбивство 64-річного Джо Коллінза (Joe Collins), у будинок якого він вдерся в 1998-му з метою пограбування. Як правозахисники дізналися від присяжних, при визначенні долі Олівера журі використало Біблію, зокрема належний до випадку вірш у Книзі Числа: "Якщо хто вдарив кого залізним знаряддям, а той помер, він убійник, буде конче забитий" (Чис. 35:16).

Правозахисники наголошують, що при винесенні вироку присяжні мали право спиратися тільки на матеріали справи, представлені в суді, і консультування з біблійним текстом було неприпустимо. Коли про факт використання Біблії стало відомо, захист подав апеляцію. Федеральний окружний апеляційний суд підтвердив, що при виборі вироку присяжні піддалися незаконному "зовнішньому впливу", але залишив їх рішення в силі. У свою чергу, Верховний суд США від розгляду апеляції Олівера відмовився.

Історія Олівера, яку поки висвітлили в основному ЗМІ за межами США, не перше за останній час питання про справедливість винесення смертних вироків в Техасі. Раніше губернатор штату Рік Перрі викликав критику правозахисників тим, що виправдав страту передбачуваного дітовбивці його особистими якостями: достатність доказів вини Тодда Уіллінгхема (Todd Willingham), страченого в 2004 році, виявилася під сумнівом, але Перрі оголосив критикам, що Уіллінгхем був "чудовиськом".

Читайте також:

Іранський суд виніс перший смертний вирок учаснику акцій протесту

Російського військового засудили на дев'ять років за шпигунство на користь Грузії

В Австралії п'ятеро людей визнано винними в підготовці терактів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: