Amnesty: у буферних зонах неможливо жити

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що під час серпневого конфлікту на Кавказі серйозні порушення міжнародного і гуманітарного права допускали як Грузія, так і Росія.

У вівторок правозахисники обнародували доповідь "Мирні громадяни на лінії вогню: грузино-російський конфлікт", присвячений наслідкам п'ятиденних військових сутичок.

Правозахисники наполягають на тому, що свідоцтва, зібрані представниками організації, дають підстави вважати, що серйозні порушення прав людини і міжнародного і гуманітарного права були допущені всіма сторонами.

Через сто днів після грузино-російського конфлікту більше 20 тисяч етнічних грузин все ще не можуть повернутися в свої будинки в Південній Осетії, повідомила Amnesty International.

"Уздовж фактично існуючого кордону Південної Осетії і решти Грузії створена нова зона нестабільності, в якій люди знаходяться на свій страх і ризик", - заявила директор європейських і центрально-азіатських програм Amnesty International Нікола Дакворт. За її словами, щодня в буферних зонах відбуваються "стрілянина, вибухи, викрадання людей".

У пік конфлікту, за даними Amnesty International, кількість біженців склала 200 тисяч.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: