Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Амстердам вижене з міста бензинові та дизельні автомобілі до 2030 року

Перший жорсткий крок чекає на власників старих дизелів уже наступного року.

Влада голландського міста Амстердам узяла курс на заборону транспорту, котрий забруднює довкілля. Про це пише The Guardian.

Перший кроком стане заборона на пересування вулицями міста автомобілів із дизельним двигуном, якщо вік машин перевищує 15 років. Ця норма стане чинною в 2020 році, тож протягом поточного року мешканці Амстердама з такими автомобілями матимуть час їх позбутися.

ВідеоВлада Амстердама заборонила екскурсії вулицею червоних ліхтарів

Міська адміністрація Амстердама вирішила заборонити організовані тури всесвітньовідомим кварталом, аби захистити права секс-працівниць. Мовляв, негоже розглядати жінок як одну з пам'яток. Щодня повз закладів під червоними ліхтарями проходять сотні тисяч людей, і працівниці кажуть - натовпи заважають їхній інтимній роботі.  

Влада Амстердама заборонила екскурсії вулицею червоних ліхтарів

Громадські автобуси, що викидають вихлопні гази, більше не будуть заїжджати до центру міста з 2022 року. До 2025 року заборона буде поширюватися на прогулянкові судна на його водах, мотоцикли та мопеди. Автомобілі та мотоцикли, що працюють на бензині або дизелі, будуть заборонені до водіння в Амстердамі з 2030 року.

Ці заходи муніципалітет розглядає в контексті спроб очистити повітря, через котре, як вважається, тривалість життя в Амстердамі на рік менша, ніж в середньому у Нідерландах. "Забруднення часто є тихим вбивцею і однією з найбільших небезпек для здоров'я в Амстердамі", - пояснив відповідальний за міський транспорт радник Шарон Дійкша.

Фотогалерея У Швеції показали Microlino – суперкомпактний електромобіль майбутнього (17 фото)

Місто планує заохотити своїх мешканців перейти на електричні та водневі автомобілі, пропонуючи станції зарядки кожному покупцеві такого автомобіля. Кількість зарядних станцій за цей час планують збільшити з 3 тисяч до щонайменше 16 тисяч.

У цього рішення є критики, зокрема група лобістів автомобільної промисловості. Там засудили "химерний" і "регресивний" план міської влади та зауважили, що "десятки тисяч сімей, які не мають грошей на електричний автомобіль, незабаром будуть залишені без засобів пересування", і "це зробить Амстердам містом багатих".

Залиште свій коментар

Вибір редакції