Аналітики ЦРУ не вірять, що Умаров причетний до теракту у "Домодєдово"

В "Кавказькому еміраті" стався розкол, авторитет Умарова ослаб, Приписавши собі нові "заслуги", Умаров, можливо, розраховував повернути собі колишній вплив.

 Сайт Stratfor, який об'єднує аналітиків-ветеранів ЦРУ, висловив "окрему думку" про заяву лідера чеченських терористів Доку Умарова, який, нагадаємо, взяв на себе відповідальність за теракт в московському аеропорту "Домодєдово".

Відеозвернення було викладено 7 лютого на сайті кавказьких сепаратистів "Кавказ-Центр".

Як зазначив провідний аналітик сайту Бен Уест, у Доку Умарова були вагомі причини для того, щоб зізнатися в організації великого теракту в "Домодєдово". У серпні 2010 в очолюваному ним "Кавказькому еміраті" стався розкол, в результаті чого авторитет Умарова помітно ослаб, а сам він був змушений залишити посаду "еміра". Тому, приписавши собі нові "заслуги", лідер бойовиків, можливо, розраховував повернути собі колишній вплив.

Аналітики зазначили також, що згідно з даними розслідування, проведеного російськими спецслужбами, виконавцем теракту був житель Інгушетії, тоді як Умаров зазвичай має справу з бойовиками з Чечні і Дагестану.

Також відомо, що після аварії на Саяно-Шушенській ГЕС Доку Умаров поспішив взяти на себе відповідальність за катастрофу, до якої не мав ніякого відношення.

Нагадаємо, 8 лютого було опубліковане друге звернення Умарова, де він підтвердив, що особисто віддав наказ про вибух, і що акт тероризму став помстою за злочини Росії на Кавказі.

Вибух в "Домодєдово" було здійснено 24 січня в зоні прильоту міжнародних рейсів. Загинули в цілому 36 людей, близько 180 осіб були поранені.

За словами слідчих, смертник був 20-річним вихідцем з Північного Кавказу і знаходився під впливом наркотиків і психотропних препаратів.

Читайте також:

Умаров підтвердив, що теракт в "Домодєдово" - справа його рук (відео)

Італія спростувала інформацію про затримання брата Умарова

Умаров розповів про фінансування Соросом діяльності Закаєва

ВідеоУмаров підтвердив, що теракт в "Домодєдово" - справа його рук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: