Аналітики ЦРУ не вірять, що Умаров причетний до теракту у "Домодєдово"

В "Кавказькому еміраті" стався розкол, авторитет Умарова ослаб, Приписавши собі нові "заслуги", Умаров, можливо, розраховував повернути собі колишній вплив.

 Сайт Stratfor, який об'єднує аналітиків-ветеранів ЦРУ, висловив "окрему думку" про заяву лідера чеченських терористів Доку Умарова, який, нагадаємо, взяв на себе відповідальність за теракт в московському аеропорту "Домодєдово".

Відеозвернення було викладено 7 лютого на сайті кавказьких сепаратистів "Кавказ-Центр".

Як зазначив провідний аналітик сайту Бен Уест, у Доку Умарова були вагомі причини для того, щоб зізнатися в організації великого теракту в "Домодєдово". У серпні 2010 в очолюваному ним "Кавказькому еміраті" стався розкол, в результаті чого авторитет Умарова помітно ослаб, а сам він був змушений залишити посаду "еміра". Тому, приписавши собі нові "заслуги", лідер бойовиків, можливо, розраховував повернути собі колишній вплив.

Аналітики зазначили також, що згідно з даними розслідування, проведеного російськими спецслужбами, виконавцем теракту був житель Інгушетії, тоді як Умаров зазвичай має справу з бойовиками з Чечні і Дагестану.

Також відомо, що після аварії на Саяно-Шушенській ГЕС Доку Умаров поспішив взяти на себе відповідальність за катастрофу, до якої не мав ніякого відношення.

Нагадаємо, 8 лютого було опубліковане друге звернення Умарова, де він підтвердив, що особисто віддав наказ про вибух, і що акт тероризму став помстою за злочини Росії на Кавказі.

Вибух в "Домодєдово" було здійснено 24 січня в зоні прильоту міжнародних рейсів. Загинули в цілому 36 людей, близько 180 осіб були поранені.

За словами слідчих, смертник був 20-річним вихідцем з Північного Кавказу і знаходився під впливом наркотиків і психотропних препаратів.

Читайте також:

Умаров підтвердив, що теракт в "Домодєдово" - справа його рук (відео)

Італія спростувала інформацію про затримання брата Умарова

Умаров розповів про фінансування Соросом діяльності Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: