Ангелу Меркель допитали у справі про загибель мирних афганців

Канцлер Німеччини дала свідчення комісії бундестагу у справі розслідування обставин здійсненого 4 вересня 2009 авіаудару під Кундузом.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель 10 лютого дала свідчення комісії бундестагу. Ця комісія була спеціально організована для розслідування обставин здійсненого 4 вересня 2009 авіаудару під Кундузом, в результаті якого загинули десятки мирних жителів.

Авіаудар, головною метою якого були два викрадених талібами бензовози, був завдано авіацією НАТО за наказом німецького полковника Георга Кляйна. При цьому, як стало відомо пізніше, навколо бензовозів юрмилися мирні афганці з сусідніх сіл, які, за деякими даними, збіглися, щоб злити собі трохи пального.

Виступаючи перед комісією, Ангела Меркель відкинула підозри в тому, що відразу після авіаудару вона нібито намагалася замовчати інформацію про жертви серед мирного населення, щоб тим самим не ускладнювати передвиборну кампанію правлячої ХДС напередодні виборів до бундестагу, які відбулися 27 вересня 2009 року.

Канцлер відзначила, що ще 5 вересня звернулася до міністра оборони Францу-Йозефу Юнгу, який займав у той час пост, з проханням ще раз перевірити інформацію про авіаудар, так як існують підозри про жертви серед цивільного населення. Юнг, тим не менш, розповсюдив публічну заяву, в якій говорилося, що жертвами авіаудару стали афганські бойовики.

Лише пізніше він був змушений визнати факт загибелі мирного населення і в результаті скандалу, що вибухнув пішов з уряду. Він заявив, що бере на себе "політичну відповідальність за внутрішню інформаційну політику федерального міністерства оборони", пов'язану з подіями в провінції Кундуз 4 вересня". Пізніше в зв'язку з кундузською справою своїх постів позбулися генерал-інспектор бундесверу Вольфганг Шнайдерхан і державний секретар Петер Віхерт.

Перед Ангелою Мекрель свідчення слідчій комісії бундестагу дав глава фракції соціал-демократів у парламенті Франк-Вальтер Штайнмайер, який восени 2009 року займав пост віце-канцлера і міністра закордонних справ. Штайнмайер заявив, що німецьке МЗС спочатку було зацікавлене в проясненні того, що сталося під Кндузом, проте не мав можливостей вести власне розслідування і був змушений задовольнятися інформацією з боку.

Читайте також:

По всьому Афганістану повстанці палять автоколони НАТО

Німеччина та Італія вимагають від ЄС санкцій проти Білорусі

Німецькі ісламісти напророкували Меркель страшні муки в пеклі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: