Ангелу Меркель запідозрили в розтраті бюджету на обіди

У Меркель заявили, що використовувала ювілей Акермана як привід організувати у себе в робочій резиденції вечерю з представниками ділових кіл.

Ангела Меркель потрапила під підозру в тому, що влаштувала приватне свято в будівлі Відомства федерального канцлера в Берліні і при цьому оплатила витрати з бюджету за рахунок платників податків. Мова йде про святкування дня народження глави Deutsche-Bank Йозефа Акермана (Josef Ackermann), якому в квітні 2008 виповнилося 60 років.

Сам Аккерманн в документальному телефільмі "Канцлер Меркель", показаному по телеканалу ZDF, заявив буквально наступне: "Вона (Меркель) сказала мені, що хотіла б для мене що-небудь зробити і що я можу запросити чоловік тридцять з Німеччини та інших країн на вечерю у Відомство канцлера. Мушу вам сказати це був чудовий вечір".

Представники опозиції Меркель піддали різкій критиці. Так голова фракції "Зелених" Рената Кунаст заявила, що "канцлер не може пропонувати будь-кому відсвяткувати день народження з хорошим вином і їжею за рахунок платників податків". А експерт з бюджетних видатків з соціал-демократичної партії Йоганнес Карс відзначив, що Відомство канцлера не є місцем для проведення вечірок.

Зі свого боку в канцелярії Меркель відзначили, що Акерман не святкував свій день народження у Відомстві канцлера, а просто Меркель використовувала його ювілей як привід організувати у себе в робочій резиденції вечерю з представниками ділових кіл. При цьому тільки на оплату послуг запрошених офіціантів пішло 2100 євро. Що стосується вартості страв, то про це нічого не повідомляється.

Представник партії "Ліві" Гезіна Летш (Gesine Loetzsch) звернулася до комітету Бундестагу з бюджету з вимогою розібратися в ситуації і домогтися від Відомства канцлера докладних роз'яснень. Летш пообіцяла при цьому намагатися зробити так, щоб "пані Меркель заплатила за цю приватну вечірку зі своєї кишені". Засідання комітету заплановане на середу, 25 серпня. Деякі експерти, втім, відзначають, що довести приватний характер свята практично не представляється можливим.

Читайте також:

Ангелу Меркель звинуватили у приховуванні радіоактивного витоку

Ангелу Меркель попросили владнати тарифи на повій

Меркель пообіцяла Мєдвєдєву боротися з героїзацією нацизму в Україні

Меркель: Війська Німеччини залишатимуться в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: