Антикризовий план Обами обвалив фондовий ринок

Сенатори підтримали план Барака Обами з порятунку економіки США, фондовий ринок відреагував на рішення обвалом.

Верхня палата конгресу США у вівторок проголосувала за ухвалення плану зі стимулювання національної економіки, реалізація якого обійдеться федеральній скарбниці приблизно у 838 млрд. доларів.

На рішення Сенату Уолл-стріт відреагував обвалом. Фондовий ринок США втратив разом 500 мільярдів доларів, а індекс "Доу Джонс" обвалився майже на 5 відсотків, знизившись на 390 пунктів.

Втім, за оцінками багатьох економістів, така реакція Уолл-стріт закономірна, оскільки американський фондовий ринок не любить втручання держави, яке припускає план Обами. Інвестори побоюються, що план фінансової стабілізації може виявитися недієвим в реальних умовах кризи. Крім того, вони деякі учасники ринку сумніваються в ефективності запропонованих заходів зі скорочення проблемних активів.

Не сприяли оптимізму інвесторів і слова президента США, який заявив, що Америка переживає повномасштабну економічну кризу, яка відрізняється від попередніх, і стан економіки продовжує погіршуватися.

Водночас сам Барак Обама привітав рішення Сенату, назвавши його "гарним початком" для виведення фінансів країни з кризового стану.

За пакет антикризових заходів проголосував 61 сенатор, проти висловилися тільки 37.

Нагадаємо, запропонований Білим домом план включає, зокрема, викуп неліквідних активів у найбільших банків, створення нових робочих місць і надання населенню податкових пільг.

На це п передбачено виділення понад 800 млрд дол. на порятунок американської економіки, з яких близько 500 млрд піде на викуп державою проблемних активів.
Адміністрація БОбами розглядає прийняття нової економічної програми як ключовий крок на шляху до відновлення економіки США, яка вже більше року перебуває в рецесії, переживаючи найважчу кризу з часів Великої депресії.

Щодо законопроекту точилися запеклі дебати. Законодавці у верхній палаті Конгресу від Республіканської партії, що перебуває зараз в опозиції, практично у повному складі відмовилися підтримати документ.

Тепер ухвалені палатою представників і сенатом версії антикризового плану має бути допрацьовано в погоджувальній комісії, після чого він надійде на підпис до Обами.

Читайте також:

Біля Капітолію затримали озброєного чоловіка з "посилкою для Обами"
Обама: США більше не можуть собі дозволити жити за чужий рахунок
МВФ прогнозує світовій економіці рівень часів ІІ Світової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: