Громадяни незгодні з виправданням офіцера, який застрелив темношкірого чоловіка.

У Сент-Луїсі, що в штаті Міссурі (США), два дні тривають протести проти виправдувального вирока поліцейському, який 2011 року застрелив темношкірого чоловіка.

Суд виправдав правоохоронця у п'ятницю, 15 вересня. Обурений натовп почав протест одразу під стінами суду – до акції долучились кілька сотень людей. Акція, яка починалась мирно, закінчилась жбурлянням цегли та інших предметів у авто поліцейських, поліцейську дільницю та навіть у будинок мера. У п'ятницю були заарештовані 33 особи, а 11 поліцейських отримали поранення. Проти протестувальників застосовували сльозогінний газ.

Втім, це не зупинило обурених містян. У суботу кілька сотень людей знову вийшли на вулиці з плакатами "Чорне життя має значення", "Зупиніть расизм" та іншими закликами. Активісти пройшли маршем вулицями міста, заходили у два торгівельних центри. Спочатку акція була мирною, проте з наступом темряви знову переросла у протистояння між протестувальниками та поліцією. Заарештували ще щонайменше 9 осіб.

Фотогалерея Протести у Сент-Луїсі (35 фото)

Через напружену атмосферу у місті гурт U2 та музикант Ед Ширан були змушені скасувати заплановані концерти, адже поліція заявила, що не зможе забезпечити гідний рівень безпеки на заходах.

"У світлі цієї інформації ми не можемо ризикувати безпекою наших шанувальників, проводячи концерт сьогодні ввечері. Ми дуже шкодуємо, що маємо скасувати захід, проте ми вважаємо це єдиним прийнятним кроком дій у нинішній ситуації", – йдеться у заяві гурту U2.

Вбивство темношкірого ентоні Ламара Сміта сталося у грудні 2011 року під час поліцейського рейду проти наркоторговців. Поліцейський стверджував, що був впевнений – Сміт потягнувся за зброєю, яку було приховано в його авто. Втім містяни та учасники акції впевнені, що поліцейський здійснив постріл необдумано лише керуючись кольором шкіри Сміта, а зброю потім підкинув до авто застреленого, щоб виправдати свій вчинок.

Залиште свій коментар