Антиурядові акції перекинулися на Бахрейн

Жителі шиїтських сіл вступили в зіткнення з поліцейськими, що намагалися розігнати несанкціоновані демонстрацій.

 У арабській державі Бахрейн, яка знаходиться в Перській затоці, почалися заворушення. Як повідомляється, вранці 14 лютого жителі шиїтських сіл вступили в зіткнення з поліцейськими, що намагалися розігнати несанкціоновані демонстрацій.

Поліцейські застосували гумові кулі і сльозогінний газ. Через зіткнення залишаються закритими багато магазинів і відділення банків. Вулиці населених пунктів патрулюють посилені наряди поліції.

У той же час міністр закордонних справ Бахрейну Халід бін Ахмад бін Мухаммад аль-Халіфа заявив, що не бачить підстав для насильства, так як закони королівства дозволяють проведення мітингів та інших акцій протесту.

Король Бахрейну Хамад бін Іса аль-Халіфа постарався запобігти безладам та пообіцяв роздати кожній сім'ї суму, рівну 2700 доларів, в якості разового подарунка. Також монарх наказав значно підвищити субсидії продуктів харчування, а також збільшити соціальні допомоги.

Як відомо, Бахрейн відноситься до багатих експортерів нафти, але в країні протягом десятиліть зберігається напруженість між королівським кланом аль-Халіфа і правлячою елітою, які відносяться до сунітів, і шиїтською більшістю.

Нагадаємо, хвиля антиуряжових протестів охобила країни Близького сходу. У Тунісі вони призвели до повалення президента, у Єгипті - до відставки глави країни. Наразі у Ємені, Алжирі, Ірані тривають заворушення.

Читайте також:

В Ірані з'явились перші жертви заворушень

У Ємені мітингувальники вступили у сутички з поліцією

Армія закликала єгиптян розійтися по домівках

ВідеоАнтиурядові акції перекинулися на Бахрейн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: