Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

За останніми даними кількість жертв та зниклих безвісти від стихійного лиха в Японії сягнула 27 тисяч 650 осіб.

Число жертв жахливого землетрусу і цунамі в Японії продовжує зростати. Головне поліцейське управління у понеділок оновило дані - 27 тисяч 650 загиблих і зниклих безвісти.

Офіційно в списку жертв 12 тисяч 157 осіб - це ті, чиї тіла вже впізнані родичами. При цьому процедура упізнання жертв є дуже складною, оскільки більшість тіл "понівечені настільки, що жахаються навіть фахівці".

Один з коронерів, що працюють у рамках пошукової операції в найбільш постраждалій від стихії префектурі Міягі розповів, що щодня для впізнання тільки звідти надходять не менше сотні тіл.

"Я намагався контролювати себе, тому що повинен підходити до цієї роботи як лікар. Але не зміг втримати сліз, коли побачив тіло маленької дівчинки, дуже схожої на мою дочку", - додав він.

У префектурі Міягі число загиблих сягнуло 7тисяч 431 людей, а в сусідніх Івате і Фукусімі загинули 3 тисячі 540 і 1 тисяча 126 жителів відповідно.

Безвісти зниклими вважаються 15 тисяч 496 осіб. У тимчасових притулках, розгорнутих у 17 префектурах, продовжують перебувати понад 161 тисячі жителів.

Незважаючи на ці жахливі цифри, експерти стверджують, що число жертв землетрусу могло бути набагато більше - як, наприклад, в Індонезії, де в 2004 році аналогічне лихо забрало 230 тисяч життів.

Пояснюється це тим, що жителі прибережних районів Японії постійно проходять спеціальні тренування - вже п'ятирічні діти знають, як реагувати на сигнал тривоги.

За словами журналіста американського видання The Sunday Times, місцевість нагадує про апокаліпсис - там, де раніше були галасливі поселення, тепер пустирі. Кругом, наскільки можна кинути оком, валяються уламки будинків, фрагменти машин і човнів, розірвані, як клаптики паперу.

Уцілілі будови перетворюються в табори біженців і імпровізовані морги. В одному з селищ моргом став гімнастичний зал школи - журналіст бачив на підлозі десятки тіл, загорнутих у простирадла. Кожен день тут відбуваються несамовиті сцени - люди потоком йдуть уздовж рядів тіл, намагаючись розгледіти своїх рідних.

"Я ніколи не думала, що мені доведеться пережити таку трагедію. Це набагато гірше того, що ми пережили під час Другої світової війни", - поділилася 83-річна мешканка.

Нагадаємо, руйнівний землетрус і цунамі сталися на півночі Японії 11 березня.

Читайте також:

Місце витоку радіації на "Фукусімі" шукають за допомогою барвника

В Японії врятували собаку, якого три тижні тому цунамі змило в море

У Японії почалася наймасштабніша пошукова операція

Фукусіма: понад 1000 тіл жертв із зони відчуження ховати і кремувати не можна

ВідеоЖертв стихії в Японії всупереч буддійським традиціям ховають у могилах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: