Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арабська коаліція збила балістичну ракету єменських повстанців, яка летіла на Мекку

Арабська коаліція вважає це спробою зірвати паломництво до святого місця, яке має розпочатися через місяць.

У четвер, 28 липня, поблизу Мекки, що в Саудівській Аравії, була збита балістична ракета, випущена єменським шиїтським рухом. Про це повідомляє AFP.

Ракета була запущена у бік Мекки за місяць до початку Хаджа - паломництва до святого місця. Ракету перехопили за 69 кілометрів на південь від міста. За словами арабської військової коаліції, це була відчайдушна спроба шиїтських повстанців-хуситів зірвати хадж, який розпочнеться наприкінці серпня.

Це не вперше, коли повстанці запускають ракету на Мекку. Так, у жовтні минулого року вони запустили одну з найдовших за дальністю балістичну ракету по Саудівській Аравії, яка була перехоплена поблизу святого міста. Цю атаку засудили союзники держав у Перській затоці. Утім нова атака становить загрозу для хаджу, який щорічно відвідує близько 2 млн паломників.

Зазначимо, повстанці-хусити та їхні союзники, колишні члени сили безпеки Ємену, пов'язані з колишнім президентом Алі Абдаллою Салехом. Вони почали відбивати напади проти королівства два роки тому. У березні 2015 року в країну втрутилася коаліція на чолі з Саудівською Аравією, щоб підтримати президента Абедрабобо Мансура Хаді, який стверджує, що повстанців підтримують регіональні суперники Ірану.

Після втручання коаліції на чолі з Саудівською Аравією розпочалася війна, у якій загинули понад 8 тисяч людей, десятки тисяч отримали поранення. Близько двох мільйонів єменських дітей страждають від голоду та хвороб, зокрема, холери.

Своєю чергою, арабська коаліція заявила, що новий ракетний страйк є доказом того, що через порт Ходейда, що в Червоному морі, повстанці незаконно отримують зброю.

Нагадаємо, у Ємені, за оцінками лікарів, 200 тисяч людей хворіють на холеру. Від хвороби уже померло близько 1300 жителів країни.

ВідеоВ Ємені кожні десять хвилин від спалаху холери вмирає дитина віком до п'яти років

Залиште свій коментар

Вибір редакції