Арабські революції: на черзі Марокко

Марокканська опозиція через Інтернет закликала людей виходити на вулиці. Вони виступають не проти монархії як такої, а проти "корупційного уряду".

Хвиля "арабських революцій" дійшла до Марокко. Опозиція через Інтернет закликає населення країни вийти на масові акції протесту. Для закликів використовуються сайти Facebook і Youtube.

Серед антиурядових рухів активну роль відіграють сили місцевих ісламістів. Опозиція звинувачує владу в корупції і в тому, що вона "відірвана від життя людей", представляючи тільки інтереси елітарних груп.

При цьому опозиційні лідери не закликають до виступів проти короля Мухаммеда VI бен аль Хассана. "Ми не маємо претензій до монархії як такої. Ми просто хочемо, щоб в Марокко був уряд, що представляє інтереси народу, а не еліти", - заявив один з організаторів майбутніх акцій протесту Монтассер Дрісс.

Масові акції протесту, як очікується, пройдуть в марокканських містах 20 лютого.

Реакція офіційної влади країни на те, що відбувається, поки невідома.

Нагадаємо, масштабні акції протесту в арабському світі почалися наприкінці грудня минулого року і спалахнули з новою силою в січні. Людей надихнули успішні приклади скидання влади в Тунісі та Єгипті.

Зараз заворушеннями охоплені Іран, Бахрейн, Ємен. Все більше виходить з-під контролю ситуація в Лівії, де опозиція захопила третє за величиною місто країни Ель-Бейда. В результаті сутичок з поліцією у Лівії загинули вже більше 80 людей.

Читайте також:

Протести в Лівії вийшли з-під контролю: відключено Інтернет, понад 80 загиблих

У США попередили, що Росія може повторити долю Єгипту

Під час революції в Єгипті померли двоє українців

Близький Схід охопили заворушення: повстали Іран, Бахрейн, Ємен, Лівія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: