Арабські ЗМІ критикують зустріч в Аннаполісі

ЗМІ арабських країн вельми скептично оцінили результати міжнародної зустрічі щодо Близького Сходу в Аннаполісі.

Міжарабська газета "Аш-Шарк аль-Аусат" пише в четвер, що етап "після Аннаполісу" не обіцяє арабам нічого хорошого. 

Ізраїль, нагадує видання, і раніше порушував свої зобов'язання, не дотримував термінів виконання домовленостей з палестинцями, чи варто тепер чекати виконання обіцяного? "Дати не священні", - сказав свого часу колишній ізраїльський прем'єр Іцхак Рабін, коментуючи перспективи виведення ізраїльських військ з палестинських територій напередодні виборів Палестинської національної адміністрації в 1996 році.

І дійсно, у минулому не дотримувалися ні мирних угод, підписаних в Осло, ні інших міжнародних домовленостей, що стосувалися близькосхідного врегулювання. "Так чи буде підтримана США обіцянка прем'єр-міністра Ехуда Ольмерта завершити переговори з питання про остаточне врегулювання з палестинцями в 2008 році більш "священною", ніж попередні?", - задається риторичним питанням газета.

Питання, що стоять на порядку денному на нинішньому етапі палестино-ізраїльського врегулювання набагато глибше і складніше, ніж ті, що обговорювалися раніше. Сьогодні мова йде про статус Єрусалиму, повернення палестинських біженців на батьківщину, ліквідації єврейських поселень на палестинських територіях, розділ водних ресурсів і встановлення остаточних кордонів палестинської держави.

Ускладнює ситуацію і те, що нинішній ізраїльський прем'єр не володіє такою підтримкою, як його попередники. "Підсилює сумніви і мову Ольмерта в Аннаполісі, в якій він обмежився вельми загальними заявами про те, що прагнутиме працювати над досягненням мирної угоди протягом року, тому обіцянки Аннаполісу навряд чи стануть "більш священними", ніж домовленості в Осло", - пише "Аш-Шарк аль-Аусат".

Проурядова єгипетська газета "Аль-Ахрам" закликає оптимістів не забувати, що відновлення палестино-ізраїльських переговорів зовсім не означає, що мирна угода буде досягнута автоматично.

На думку видання, успіх переговорів буде, перш за все, залежати від близькосхідної політики США, здатності американської адміністрації засвоїти уроки з минулих невдач в спробах вирішити арабо-ізраїльський конфлікт.

"Якщо Вашингтон щиро бажає, щоб цілі зустрічі в Аннаполісі були досягнуті, то йому необхідно переконати Ізраїль в тому, що миру неможливо досягти за допомогою агресії і військової окупації чужих земель", - пише газета.

"Аль-ахрам" також називає "неприйнятним" заклик "змиритися з "єврейським характером" держави Ізраїль, в якому немає місця палестинським мусульманам і християнам, що прозвучав в Аннаполісі".

У свою чергу, колишній міністр закордонних справ Організації звільнення Палестини (ООП) Фарук Каддумі пише на сторінках єгипетської газети "Аль-Масрі аль-Яум", що зустріч в Аннаполісі стала "прощальним прийомом президента Джорджа Буша", а не мирною конференцією для Ближнього Сходу.

За його словами, в підготовці конференції не брали участь міжнародні організації, які могли б стати гарантами виконання домовленостей. "Ця зустріч скликана лише для обміну усмішками і розмов про домовленості, які ніхто і ніколи не виконуватиме", - вважає Каддумі.

На думку палестинського політика, сторони ще до початку конференції домовилися, що на ній ні про що не домовлятимуться. До того ж він закликав не робити ставку на єдиного посередника - США, які у минулому не раз показували, що їх цікавлять виключно інтереси Ізраїлю.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт і глава ПНА Махмуд Аббас за посередництва США досягли на конференції в Аннаполісі домовленості про відновлення мирних переговорів, перерваних сім років тому.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: