Арабський світ вимагає від ООН закрити повітряний простір над Лівією

Ліга арабських країн просить ООН закрити повітряний простір над Лівією, щоб Каддафі та його наближені не змогли втекти.

Ліга арабських країн на екстреній нараді в Каїрі щодо ситуації в Лівії офіційно виступила за закриття повітряного простору над Лівією.

Також були офіційно озвучені прийняті рішення про налагодження постійних контактів з представниками лівійських повстанців для надання гуманітарної допомоги мешканцям країни.

"Рішення про оголошення закриття повітряної зони було схвалено усіма учасниками зустрічі, окрім голів МЗС Алжиру і Сирії", - заявив у Каїрі один з учасників саміту.

Як повідомлялося, після початку збройних зіткнень сил Каддафі з опозицією, ЛАК призупинила членство Лівії в організації.

Раніше НАТО назвала закриття повітряного простору Лівії однією з необхідних умов для будь-якого військового втручання в ситуацію в країні. Крім того, під час введення заборони, країну не зможуть покинути Муаммар Каддафі і його наближені. Санкції Ради Безпеки ООН передбачають заборону на виїзд цих осіб з Лівії.

11 березня Євросоюз визнав НПС єдиною законною владою Лівії та оголосив про намір вести переговори тільки з противниками полковника Каддафі. Франція і Велика Британія також заявили, що готові завдати по силам Каддафі авіаудар, якщо той застосує проти опозиції хімічну зброю.

З середини лютого в Лівії почалися виступи опозиції, які переросли у громадянську війну. Частина країни з центром у столиці Лівії Тріполі залишається за Муаммаром Каддафі та його прихильниками, іншу частину, з центром у місті Бенгазі, контролюють повстанці.

В останні дні сили повстанців зазнали декілька серйозних поразок від прихильників Каддафі. Так, лояльні Каддафі війська повернули контроль над ключовим лівійським портом Рас-Лануф.

Читайте також:

Париж назвав умови нанесення разом з Лондоном авіаударів по Лівії

40% українців вірять у можливість лівійського сценарію в Україні

Українські моряки втекли з Лівії на арештованому судні

Лівійські повстанці визнали поразку в Рас-Лануфі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: