Arctic Sea перевозив зброю, а піратів найняла країна ЄС

Журналісти не сумніваються, що Arctic Sea перевозив вантаж зброї: навряд чи корабель з "деревиною" звільняв би спецназ ГРУ Росії.

На борту захопленого піратами російського суховантажа Arctic Sea знаходилася контрабандна зброя, а нападники нібито були найняті спецслужбою однією з країн Євросоюзу, пишуть російські ЗМІ.

Журналісти вважають, що дії російських Збройних сил зі звільнення Arctic Sea можуть бути додатковим свідоцтвом того, що на його борту було "щось важливе і цінне".

Так, до операції зі звільнення був залучений навіть спецназ Головного развідувального управління Генштабу РФ.

За інформацією газети, самі "пірати", швидше за все, були використані "навмання" - вони знали тільки те, що їм потрібно захопити судно і доставити в певну точку. Причому не факт, що перехоплену партію зброї збиралися використовувати для політичного шантажу Росії на міжнародній арені. Цілком можливо, що країна-замовник нападу просто збиралася поживитися - при крадіжці такого вантажу шум піднімати ніхто з власників не буде.

Водночас авторитетне німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на свої джерела в командуванні НАТО висуває версію, що російське судно Arctic Sea, яке впродовж декількох тижнів розшукували в Атлантиці, насправді нікуди не зникало.

За інформацією мюнхенського видання, в НАТО весь цей час знали, де перебуває судно. Проте на прохання російського керівництва ця інформація замовчувалася. "Росіяни хотіли самостійно звільнити судно, нібито захоплене злочинцями", - повідомляє німецьке видання.

Деякі російські військові експерти допускають, що на борту Arctic Sea міг знаходитися таємний вантаж зброї.

За офіційною інформацією, Arctic Sea з вантажем деревини виходив з Фінляндії до Алжиру. Наступного дня після виходу в рейс, 24 липня, зв'язок з екіпажем нібито зник, навігаційне устаткування на борту було вимкнене. Корабель ходить під прапором Мальти, його власником є фінська судноплавна компанія, яка належить вихідцям з Росії. Деякі оглядачі висловили здивування тим фактом, що росіяни розвернули таку масштабну кампанію з розшуку Arctic Sea.

У звільненні моряків поблизу островів Кабо-Верде, біля західного узбережжя Африки, було задіяно три військові кораблі. У Москві запевняють, що операція мала на меті звільнити з полону піратів 15 членів екіпажа судна – громадян Росії. Проте досі, зазначають оглядачі, Москва ніколи не виявляла такої цікавості до долі своїх моряків.

Інформація про долю Arctic Sea, яку надавали російські військові, містить достатньо багато суперечностей. "Це робилося свідомо, щоб заплутати піратів і не ставити під загрозу операцію зі звільнення моряків", - заявив представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін.

"Підвищений інтерес Росії до цього судна можна було пояснити лише в тому випадку, якщо б на борту був вантаж зброї", - сказав в інтерв'ю талліннській газеті Postimees віце-адмірал Тармо Коутс, головнокомандуючий естонської армії у відставці.

Сумніви збільшує й інформація шведської берегової охорони, яка проаналізувала курс Arctic Sea у момент проходження територіальними водами Швеції. З'ясувалося, що в день, коли за версією росіян судно було захоплене піратами, воно рухалося "зігзагом".

На думку одного з керівників шведської берегової охорони Дена Торелла, слова якого наводить берлінська газета Tageszeitung, такі маневри можуть мати лише одне пояснення: води поблизу острова Готланд відрізняються дуже інтенсивним рухом судів, до яких Arctic Sea кожного разу розгортався боком, ніби намагаючись щось приховати за одним з бортів. Торелл допускає, що може йти мова про невеликий корабель, з якого щось завантажували.

Про захоплення судна піратами Москва повідомила Стокгольм тільки через чотири дні, коли судно вже залишило територіальні води Швеції.

Інформація про захоплення надійшла саме в той момент, коли на борту вимкнули систему навігаційного контролю AIS і місцезнаходження судна вже не можна було встановити.

Дуже дивним шведські правоохоронці вважають той факт, що на день пізніше, 29 липня, з Москви їм передали фотографії нібито побитих піратами членів екіпажа Arctic Sea. У Стокгольмі не розуміють, як росіяни могли отримати ці фотографії, якщо судно весь час перебувало під контролем піратів, а його місцезнаходження було невідоме.

Читайте також:

Екіпаж Arctic Sea і його викрадачі доставлені в Москву

У захопленні Arctic Sea підозрюють російські спецслужби

Естонія проведе власне розслідування захоплення Arctic Sea

Суховантаж Arctic Sea знайдений і його екіпаж врятований

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: