Arctic Sea не пускають на Канари через російських військових на борту

Суховантажу заборонили входити в цивільний порт, поки на ньому перебувають військові РФ. Питання мають вирішити міністерства закордонних справ Іспанії та Росії.

Поки на суховантажі Arctic Sea, звільненому від піратів, залишаються російські військові, він не зможе увійти в цивільний порт міста Лас-Пальмас на Канарських островах.

У порту судно повинно бути передано мальтійській владі, адже ходить під мальтійським прапором і належить мальтійської компанії.

"Наявність на борту комерційного судна представників збройних сил переводить його в статус військового", - пояснив Віктор Матвєєв, голова компанії Solchart, яка володіє суховантажем. Щоб військове судно могло ввійти в порт, це питання повинні будуть узгодити міністерства закордонних справ Іспанії та Росії.

Судно, яке ходить під прапором будь-якої держави, є його невід'ємною частиною, в даному випадку - Мальти. "Якщо ж солдати були залишені на борту для забезпечення життєдіяльності судна і для виконання функціональних обов'язків 11 членів екіпажу, які зійшли з корабля, то це також є грубим порушенням морських законодавчих актів", - відзначив директор Solchart.

На адресу компанії 14 вересня надійшов лист від Слідчого комітету при прокуратурі (СКП) РФ з проханням надіслати в Лас-Пальмас екіпаж і забезпечити прийом судна, повідомив Матвєєв. Судновласник висунув зустрічні умови - він зажадав "письмового підтвердження наявності повноважень СКП із зазначенням конкретної фізичної особи, уповноваженого здійснювати передачу судна".

"Передача судна повинна здійснюватися у безпечного причалу порту Лас-Пальмас, судно повинно бути передано судновласнику в тому технічному і юридичному стані, в якому воно було на момент його звільнення від загарбників 17 серпня 2009", - підкреслюють в Solchart. Крім того, судно повинно бути "чистим" від будь-яких фінансових і юридичних зобов'язань перед третіми особами.

Власник судна також вважає за необхідне вирішити питання про те, хто сплатить за відновлення судна і компенсує збитки. Необхідно також отримати схвалення Мальтійської Морський Адміністрації і виконати процедуру прийняття судна в повній відповідності до законодавства Республіки Мальта, відзначив Матвєєв. Поки що СКП на лист компанії не відповідає.

Нагадаємо, суховантаж Arctic Sea, під прапором Мальти, в липні вийшов з Фінляндії до Алжиру з вантажем деревини. У порт призначення судно, на борту якого був екіпаж з 15 росіян, у встановлений час - 4 серпня - не прибуло.

З'ясувалося, що Arctic Sea був ще в кінці липня захоплений групою з восьми чоловік. Пірати були узяті під варту і переправлені до Росії. Більшість членів екіпажа Arctic Sea також була вивезена на батьківщину.

Ще 17 вересня судно повинне було в порту Лас-Пальмаса бути передане владі Мальти, під прапором якої воно ходило. Проте влада Мальти прийняти Arctic Sea відмовилися.

Читайте також:

Російські слідчі не знайшли на Arctic Sea жодного стороннього вантажу

Arctic Sea не дозволили зайти в іспанський порт

Усі речові докази вивезено з Arctic Sea

Власник Arctic Sea оголосив про банкрутство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: