Arctic Sea віз до Ірану ракетні комплекси C-300

З Тель-Авіва і Москви надходять відомості, що в трюмах Arctic Sea знаходилися ракетні комплекси C-300.

Суховантаж Arctic Sea транспортував до Ірану зброю і був перехоплений ізраїльською розвідкою. Про це у понеділок, 7 вересня, повідомила авторитетна британська газета The Sunday Times.

Видання при цьому посилається на обізнані джерела в Росії та Ізраїлі.

За офіційною версією, судно перевозило ліс і було захоплене піратами, які потім вимагали викуп, але були знешкоджені. Однак, як пише газета, з Тель-Авіва і Москви надходять відомості, що в трюмах Arctic Sea знаходилися ракетні комплекси C-300. Вони нібито були завантажені туди під час ремонту в порту Калінінграда за ініціативою якихось відставних військових, які мають зв'язки в злочинному світі.

Як розповіло джерело в російських військових колах, люди, близькі до розслідування, підтверджують факт втручання Моссада. Найняті ізраїльською розвідкою пірати, ймовірно, не підозрювали, який вантаж знаходиться на судні. На думку співрозмовника газети, метою операції було "роздути галас навколо корабля", щоб зірвати доставку вантажу до Ірану.

При цьому Кремлю дозволили провести "блискучу рятувальну операцію" і тим самим зберегти обличчя.

Припущення про таємні перевезення зброї раніше висловлював адмірал Тармо Киутс, колишній командувач силами Оборони Естонії. Прихильники цієї версії вказують і на те, що на наступний день після звільнення Arctic Sea до Москви на переговори з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим прилітав його ізраїльський колега Шимон Перес.

Успішна доставка С-300 в Іран означала б істотне зміцнення його ППО, вважає джерело The Sunday Times у ВПС Ізраїлю, і в разі удару по іранських ядерних об'єктах ізраїльтяни зазнали б на 50% більші втрати.

Про корабель Arctic Sea з російським екіпажем з 15 осіб, який перестав виходити на зв'язок в кінці липня, офіційна інформація в ЗМІ не надходила більше двох тижнів.

З'являлися різні версії зникнення судна - від нападу піратів до "господарського спору". Arctic Sea, на борту якого, згідно з офіційною інформацією, знаходився вантаж деревини на майже $ 2 млн був виявлений в Атлантиці 17 серпня, неподалік від острівної держави Кабо-Верде.

На його пошуки за наказом голови Кремля Дмитра Мєдвєдєва було кинуто кілька кораблів Чорноморського флоту РФ, а також атомні підводні човни. Вже пізніше МЗС Росії несподівано заявило, що спецслужби країни весь цей час знали про місцезнаходження Arctic Sea.

Повідомлялося, що захопили судно пірати (четверо естонців, двоє росіян і двоє латишів), погрожували підірвати корабель, якщо їм не буде сплачено викуп.

Разом з тим, МЗС РФ відзначає, що в ситуації Arctic Sea досі залишається багато "сірих зон", прояснити які має, перш за все, тільки починається слідство.

Читайте також:

Обвинувачені у захопленні Arctic Sea переклали провину на капітана

Загарбникам Arctic Sea висунули звинувачення

Суховантаж Arctic Sea заарештовано

Моряків Arctic Sea ізолювали для допитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: