Арешт Протасевича: ЗМІ повідомили, що дівчину білоруського опозиціонера теж затримали у Мінську

Арешт Протасевича: ЗМІ повідомили, що дівчину білоруського опозиціонера теж затримали у Мінську

Фото: Associated Press

Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування.

У неділю, 23 травня, в аеропорту Мінська разом із засновником опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романом Протасевичем затримали і його дівчину.  Вони летіли разом з відпустки у Греції і аби їх затримати, білоруська влада силоміць посадила пасажирський літак Афіни-Вільнюс.

Про затримання дівчини повідомили російська служба BBC з посиланням на представника вишу, в якому вона навчається, а також Telegram-канал "Беларусь головного мозга", керівником якого є Протасевич.

Як написав Telegram-канал "Беларусь головного мозга", коли в аеропорту Вільнюса приземлився літак, серед його пасажирів не виявилось двох білорусів та чотирьох росіян. У цьому переліку є дівчина опозиціонера, яка разом із ним летіла з Афін.

Російській службі BBC стало також відомо, що у Мінську затримали не лише Протасевича, але й росіянку — це, імовірно, його дівчина Софія Сапега, навчається на магістратурі в Європейському гуманітарному університеті Вільнюса. Офіційний представник цього вишу Максим Мілта підтвердив, що дівчину Протасевича затримали.

Затримання Протасевича: що чекає на активіста та як реагує світ

Затримання Протасевича: що чекає на активіста та як реагує світ

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувачі віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Роман Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі - це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать. 

Новини світу: європейські країни закликають звільнити білоруського опозиціонера Протасевича

Новини світу: європейські країни закликають звільнити білоруського опозиціонера Протасевича

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Дата публікації
Перегляди
1046
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація