Заарештована в США росіянка Бутіна під час навчання займалася проектом з кібербезпеки - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У посадових осіб у США є побоювання, пов'язані з тим, що інформація могла потрапити до російських розвідслужб.

Росіянка Марія Бутіна, яку звинувачують у незаконній діяльності в якості іноземного агента на території США, під час навчання в Американському університеті брала участь у проекті, присвяченому кібербезпеці.

Про це повідомляє агентство Associated Press.

За даними агентства, під час навчання Бутіна займалася проектом, в рамках якого збирала інформацію щодо захисту від хакерських атак американських некомерційних організацій, які займаються захистом прав ЗМІ і правами людини.

Бутіна брала участь у проекті під керівництвом професора Еріка Новотні, який консультував Держдепартамент США з питань кібербезпеки.

Проект проводився для некомерційної групи Internews, яка "інтенсивно працює з американським урядом в цілях сприяння вільному поширенню інформації в небезпечних регіонах світу", відзначає агентство. За даними AP, у цієї групи є кілька програм у Росії та сусідніх країнах, і цим вона викликала гнів Росії". Співробітники організації також консультують інші некомерційні організації з питань кібербезпеки.

Один з джерел агентства, який працює над програмами США в Україні, розповіло, що у посадових осіб у США є побоювання, пов'язані з тим, що інформація про дві програми Internews могла потрапити до російських розвідслужб.

Видання також повідомляє про відсутність свідчень того, що Бутіна передавала яку-небудь інформацію з університетського проекту Москві. Своє чергою Internews повідомила, що у студентів не було доступу до систем групи.

Нагадаємо, росіянку Марію Бутіну заарештували у неділю, 15 липня. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США і російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику і проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні і Нью-Йорку і намагалася розвивати відносини з американськими політиками, щоб встановити "обхідні канали комунікацій, щоб проникнути в національний орган прийняття рішень", щоб "просунути в порядку денному Російську Федерацію", йдеться в обвинувальному акті.

Її звинувачують у спробі організувати "неофіційний канал зв'язку" між Республіканською партією і Кремлем в 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором в Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив в санкційний список Міністерства фінансів США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції