Арештовано одного з лідерів кривавого режиму

В Камбоджі затримано міністра закордонних справ "червоних кхмерів".

Камбоджійська поліція затримала сьогодні, 12 листопада, колишнього міністра закордонних справ "червоних кхмерів" Йенга Сарі. Після цього правоохоронці супроводили його в будівлю суду, де змішаний трибунал за участю суддів ООН висуне йому звинувачення, повідомляє РИА Новости.

"Трибунал видав ордер на арешт Йенга Сарі та його дружини Йєнг Тіріт, яка займала в "червоному" уряді посаду міністра з соціальних справ," - повідомив представник спеціально створеного змішаного трибуналу в Камбоджі, якому доручено розглянути справи лідерів "червоних кхмерів", Річ Самбат.

За даними представника трибуналу, затриманим будуть висунуті звинувачення в причетності до фізичної ліквідації своїх політичних суперників.

Нагадаємо, що в червні 2003 року, після шести років переговорів, Генеральна Асамблея ООН схвалила угоду про створення так званих "надзвичайних судових палат" в рамках існуючої судової системи Камбоджі.

У складі "надзвичайних палат" були міжнародні та місцеві судді й прокурори, яким було доручено вести розслідування і судові процеси над "червоними кхмерами".

Зазначимо, що лише за три роки, з 1975 року, поки у влади були "червоні кхмери", було знищено 25% міського і 15% сільського населення країни - або майже два мільйони людей. "Червоний" уряд Камбоджі по праву вважається одним із найкривавіших режимів минулого століття.

Колишній міністр закордонних справ "червоних кхмерів" Йенг Сарі
NEWSru.ua
Колишній міністр закордонних справ "червоних кхмерів" Йенг Сарі
Червоні кхмери - озброєний комуністичний рух у Камбоджі. Він був створений у 1968 році й воював як одна зі сторін громадянської війни в Камбоджі. Чисельність - близько 30 тисяч осіб. В основному рух поповнювали підлітки 12-15 років, які втратили батьків і зненавиділи городян як "посібників американців".

У 1975 році партизани захопили столицю країни - місто Пномпень, встановили диктаторський режим. В результаті репресій було вбито, за різними оцінками, від 1 до 3 мільйонів людей.

Були заборонені писемність, гроші, іноземні мови. Вся країна була перетворена на трудові сільськогосподарські комуни з 18-20-годинним робочим днем, городян під приводом "евакуації від американського наступу" вивозили з міст і розміщували в трудових бараках.

Страта загрожувала за найменшу провину, наприклад, народження дитини без дозволу керівництва комуни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: