Арештовану екс-президента Південної Кореї Пак Кин Хе офіційно звинуватили в хабарництві

Тим часом у країні стартували передвиборчі перегони.

Колишнього президента Південної Кореї Пак Кин Хе в понеділок, 17 квітня, прокурори країни офіційно звинуватили за кількома справами, в тому числі в хабарництві.

Крім того, офіційно висунули звинувачення і керівнику Lotte Group, найбільшого японського і південнокорейського конгломерату, Шин Донг Біну. Про це повідомляє агентство Yonhap.

Звинувачення Пак Кин Хе

Пак Кин Хе звинувачують у перевищенні владних повноважень, примусі, підкупі і витоку державної таємниці.

Пак Кин Хе змовилася зі своєю подругою Чой Сун-Сіль щодо змушення місцевих конгломератів пожертвувати загалом 77,4 млрд вон (68 млн доларів) двом некомерційним організаціям — Mir та K-Sports. Також Пак Кин Хе звинувачують у вимаганні хабарів від Lotte Group.

Очільника Lotte Group Шин Донг Біна віддали під суд за звинуваченням в даванні 7 млрд вон фонду K-Sports, який імовірно контролювала подруга Пак Кин Хе — Чой Сун-Сіль.

Розслідування південнокорейських прокурорів також похитнуло найбільший конгломерат Samsung Group, внаслідок чого його керівника Лі Джейона було арештовано за давання хабарів Пак Кин Хе та її подрузі. Наразі всі троє перебувають під вартою.

Старт передвиборчої кампанії

Водночас цього дня в Республіці Корея офіційно стартували передвиборчі перегони. Кампанія триватиме 22 дні і завершиться за добу до голосування, призначеного на 9 травня.

На вищий державний пост, як 2007 року, претендують 15 кандидатів. Серед них явними фаворитами є колишній глава ліберальної Демократичної партії "Тобуро" Мун Чже Ін і представник центристської Народної партії Ан Чхоль Су.

Згідно з даними останніх соціологічних опитувань, Мун Чже Іна підтримують близько 40% респондентів, а його найближчого конкурента - 37%.

Решта кандидатів істотно відстає від лідерів. Хон Чжун Пхьо від Корейської партії свободи підтримали б 7%, Сим Сан Чжон від Партії справедливості - 3%, Ю Син Міна від партії "Парин" - 3%. В опитуванні взяли участь понад тисячу громадян республіки. Похибка його результатів складає близько 3,1%, а рівень достовірності - 95%.

Нагадаємо, Пак Кин Хе була взята під варту 31 березня.

У грудні 2016 року парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент Пак Кин Хе, а 10 березня рішення затвердив Конституційний суд.

Від жовтня 2016 до березня цього року Південною Кореєю з перервами "прокочувалися" протести як на підтримку усунення Пак Кин Хе, так і на її захист. Між іншим, внаслідок одного з останніх, який відбувся проти імпічменту скандальної президента, загинуло кілька людей.

Фотогалерея У Сеулі молодь в костюмах Санта Клаусів мітингувала за остаточне усунення президента Пак Кин Хе (13 фото)

ВідеоПроти екс-президентки Південної Кореї висунуто обвинувачення за 13 пунктами

Залиште свій коментар