Аргентина обирає президента

У неділю в Аргентині проходять президентські вибори, вибори парламенту та органів місцевої влади.

У неділю в Аргентині проходять президентські вибори. На вищу державну посаду претендують 14 кандидатів, які представляють увесь політичний спектр країни, повідомляють РИА Новости.
 
Одночасно з президентськими в Аргентині пройдуть парламентські і муніципальні вибори, а також вибори губернаторів у семи провінціях. У них візьме участь більше 27 мільйонів виборців.
 
За оцінками спостерігачів, основна боротьба за президентське крісло розгорнеться між дружиною нинішнього глави Аргентини Крістіною Кіршнер, яка є офіційним кандидатом від створеного її чоловіком руху "Фронт за перемогу", та лідером Громадянської коаліції Елісою Карріо 

Третім кандидатом, який може вплинути на результат голосування, називають екс-міністра економіки країни Роберто Лаванья, який представляє рух "За передову націю". 

Згідно даним останніх опитувань громадської думки, за Крістіну Кіршнер готові віддати голоси більше 43% виборців, Елісу Карріо - 16,8%, Роберто Лаванья - 13,5%. 

Якщо вірити соціологічним дослідженням, то Кіршнер може стати президентом вже після першого туру. Закон про вибори в Аргентині передбачає другий тур голосування за умови, якщо розрив між двома лідируючими кандидатами не перевищує 10% голосів, або якщо жоден із кандидатів не набирає 45% голосів виборців. 

Таким чином, вперше в історії цієї південноамериканської країни жінка може стати офіційно обраною главою держави. 

За весь час виборчої компанії перша леді - на відміну від інших кандидатів - жодного разу не спілкувалася з журналістами. 

Кіршнер віддавала перевагу прямому спілкуванню з народом під час поїздок з чоловіком по країні. Подружжя постійно роздавало безкоштовне муніципальне житло та обіцянки підвищити зарплату, пенсії, державні субсидії. 

Як відзначають аналітики, використовуючи величезний адміністративний ресурс і особисту підтримку глави держави, президентська родина змогла переконати більшість аргентинців у тому, що на виборах переможе саме Крістіна Кіршнер. 

Багато хто в аргентинському суспільстві задається питанням, наскільки правомірні дії президента країни, який назвав наступником свою дружину. У світовій практиці це зустрічається вперше. 

Для міжнародних спостерігачів, а їх близько 100, досить важко зрозуміти політичну платформу того або іншого кандидата. Тим більше важко розібратися в нюансах політичних партій і рухів, яких офіційно зареєстровано в Аргентині більше 600. 

Всі кандидати на президентське крісло обіцяють змінити життя в країні на краще, проте не пояснюють, як вони збираються це зробити на практиці. 

Кандидати також одноголосно заявляють, що пріоритетним напрямом зовнішньої політики Аргентини буде зміцнення зв'язків з країнами Латинської Америки, в першу чергу з Бразилією. Разом з тим, розбіжності виявляються відносно Венесуели та Болівії. 

Так, Крістіна Кіршнер не приховує своїх симпатій до президента Венесуели Уго Чавеса та лідера Болівії Ево Моралесо. Її суперники Еліса Карріо та Роберто Лаванья більш обережні до такої дружби. 

Політологи вважають, що, хто б не переміг на виборах, цьому політику в спадок дістанеться багато невирішених проблем, головні з яких - величезна інфляція, зростання цін, корупційні скандали урядовців вищого рангу, енергетична криза.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: