Аргентина видала ордер на арешт екс-лідера Китаю

Цзян Цземіня звинувачують у злочинах проти людяності, у тому числі в геноциді і тортурах.

Суд в Аргентині видав ордер на арешт колишнього лідера Китаю Цзян Цземіня та колишнього голови служби безпеки КНР Ло Ганя у зв'язку з переслідуванням прихильників релігійного руху "Фалуньгун".

Цзян Цземінь та Ло Гань звинувачуються у злочинах проти людяності, у тому числі в геноциді і тортурах. Судовий процес почався в Аргентині з ініціативи місцевого представництва "Фалуньгун". Аргентинські закони дозволяють розглядати злочини проти людства, здійснені в інших країнах.

Судовий процес стосується гонінь на членів релігійного руху, який в 1999 році було визнано у Китаї сектою і було заборонено. З моменту заборони "Фалуньгун" китайська влада, за різними даними, заарештувала до мільйона прихильників руху. За весь час гонінь загинули більше трьох тисяч прихильників "Фалуньгун"; є також підозри, що органи вбитих членів руху використовувалися для трансплантології.

В аргентинському представництві "Фалуньгун" висловили задоволення рішенням суду, проте відзначили, що воно має символічний характер і навряд чи приведе до арешту Цзян Цземіня, за правління якого рух заборонили, та інших відповідальних за гоніння осіб. Раніше представництва "Фалуньгун" змогли домогтися схожих судових рішень в Італії, Іспанії та ряді інших країн, однак до арештів вони не привели.

Рух "Фалуньгун" заснований в 1992 році китайцем Лі Хунжчі на основі гімнастики цигун і елементів буддизму і даосизму. До 1999 року рух набрав більшу популярність як серед простих китайців, так і серед правлячої Комуністичної партії країни, що призвело спочатку до критики руху з боку влади, а потім і до повної заборони "Фалуньгун".

83-річний Цзян Цземінь був головою КНР з 1993 по 2003 роки.

Читайте також:

Німецьких журналістів звинуватили в образі честі громадян Китаю

У Китаї стратять наймолодшу мільйонерку

Китайського поліцейського, який напився до смерті, оголосили героєм революції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: