Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аргентина всерйоз захотіла розібратися з Великобританією щодо Фолклендських островів

Буенос-Айрес закликав Лондон відновити переговори щодо правового статусу архіпелагу.

Через 183 роки після встановлення влади Великобританії на Фолклендських островах Аргентина закликала Лондон до переговорів щодо правового статусу атлантичного архіпелагу.

"Аргентина знову підтверджує свою рішучість досягти мирного вирішення конфлікту і закликає Сполучене Королівство до відновлення переговорів, щоб якомога швидше, справедливим і остаточним чином вирішити територіальну суперечку", - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ в Буенос-Айресі, оприлюдненому 3 січня - у річницю висадки британських військ на Мальвіни, як називають Фолклендські острови у Південній Америці, 3 січня 1833 року.

МЗС зазначає, що "народ і уряд Аргентини в черговий раз підтверджують невід'ємне право Аргентинської Республіки на суверенітет над Мальвінськими островами, Південною Георгією і Південними Сандвічевими островами, а також прилеглим морським простором", пише Deutsche Welle.

Фолклендські острови належать Великобританії з 1833 року. У 1982 році навколо архіпелагу між двома країнами спалахнув військовий конфлікт, в результаті якого загинули близько 900 осіб. У 2013 році переважна більшість острів'ян висловилася на референдумі за збереження статусу британської заморської території, однак Аргентина не визнає результатів референдуму.

У листопаді 2015 року на президентських виборах в Аргентині переміг опозиційний кандидат від ліберально-консервативних сил Маурісіо Макрі. Після перемоги він заявив, що політика нового уряду буде різко відрізнятися від колишньої політики держави.

Залиште свій коментар

Вибір редакції