Аргентинського екс-диктатора засудили до довічного ув'язнення

Колишнього президента Аргентини засудили до довічного ув'язнення, якого звинувачують у смерті 31 політичного ув'язненого та злочинах проти людства.

Суд аргентинської провінції Кордоба засудив до довічного ув'язнення за злочини проти людства колишнього президента Аргентини Хорхе Рафаеля Віделу.

85-річний Відела визнаний винним у смерті 31 політичного ув'язненого. Термін він відбуватиме в загальній в'язниці, не дивлячись на похилий вік. Суд підтвердив, що до нього не може бути застосована існуюча норма, за якою особам старше 70 років тюремний вирок замінюється домашнім арештом.

Відела, не згодний із судовим рішенням, в ході слухання заявив, що був змушений силою зброї зупинити хаос насильства в країні. "Це була справедлива війна. Крайності й жах, які мали місце, важко виправдати, але їх слід розуміти в рамках тієї жорстокості, яка властива військовому внутрішнього конфлікту", - сказав диктатор.

В аргентинських судах в ці дні завершилися кілька судових процесів, за підсумками яких 15 військових і поліцейських, що служили за часів військової хунти диктатора Хорхе Відели, були засуджені до довічного ув'язнення за звинуваченням у викраданнях і тортурах. Вони були визнані винними більш ніж у 100 викраданнях і вбивствах.

Хорхе Рафаель Відела очолив диктатуру, будучи головкомом сухопутних сил (саме він вручав кубок на чемпіонаті світу з футболу в Аргентині в 1978 році). Під час його правління в Аргентині були заборонені профспілки і страйки, фактично не діяла судова влада, були обмежені права громадян. Він проводив політику жорсткого придушення внутрішньої опозиції, отримала сумну популярність як "брудна війна". За різними оцінками, її жертвами могли стати до 30 тисяч осіб.

У 1985 році аргентинський суд засудив Віделу до довічного ув'язнення. Проте в 1990 році президент Аргентини Карлос Менем помилував диктатора. У 1998 році аргентинський суд видав ордер на арешт екс-президента у зв'язку з практикувалися в роки хунти насильницьким усиновленням дітей політв'язнів третіми особами.

Однак через вік підсудного тюремне ув'язнення було замінено домашнім арештом. У 2006 році указ Менема про помилування був оголошений неконституційним, і судове розслідування відновилося. У 2008 році Відела був знову заарештований і поміщений у військову в'язницю.

Нагадаємо, в квітні аргентинський суд засудив Рейнальдо Біньоне, останнього військового диктатора, який правив країною в 1982-1983 роках, до тюремного ув'язнення терміном 25 років за злочини проти людства.

Читайте також:

Помер колишній президент Аргентини Нестор Кіршнер

В Аргентині заарештували організатора "польотів смерті"

У Ющенка порівняли дії БЮТ та ПР з диктатурою та фашизмом

Лукашенко: диктатура можлива в Росії, США та Китаї

ВідеоАргентинського екс-диктатора засудили до довічного ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: