Археологи підняли з дна якір легендарного піратського корабля

Археологи змогли дістати з морського дна якір з корабля легендарного пірата Едварда Тіча, більш відомого як Чорна Борода.

Підводні археологи дістали з морського дна якір з корабля легендарного на початку XVIII століття морського розбійника Едварда Тіча, відомого як Чорна Борода. Якір "спочивав" на глибині 6 метрів в Атлантичному океані біля узбережжя штату Північна Кароліна.

Знаменитий капітан ходив у водах Карибського басейну на флагманському кораблі "Помста королеви Анни", останки якого були виявлені ще в 1998 році. Імовірно, корабель сів на мілину, проте роботи з підняття на поверхню таких великих артефактів як якір почалася лише кілька років тому за допомогою надводного обладнання.

Вага піднятого якоря становить близько 1,5 тонни. За словами вчених, на роботи з його збереження може піти чотири роки.

Нагадаємо, що корабель "Помста королеви Анни", захоплений Тічем у французьких работорговців, без сумніву, застосовувався для морського бою під час кривавого промислу капітана. Раніше археологам вдалося підняти з борту судна понад 220 тисяч свинцевих куль і картечі, а також 25 гармат, багато з яких були заряджені.

Чорна Борода "прославився" вдалими нападами та пограбуваннями торговельних суден. У 1717 році влада Багамських островів оголосили про нещадну боротьбу з піратством, а губернатор Вірджинії оголосив нагороду за Тіча і його команди.

За полювання на Чорну Бороду взявся англійський лейтенант Роберт Мейнард. До 1718 "ескадра" Тіча складалася з кількох шлюпок і 300 "джентльменів удачі". У листопада 1718 року капітан Чорна Борода, прозваний так за густу бороду, загинув під час абордажного бою з солдатами Мейнарда, який особисто відрубав голову Тічу і наказав підвісити її на реї судна.

Образи Чорної Бороди проглядаються в декількох кінострічках про піратів, включаючи роль однойменного персонажа в голлівудському фільмі "Пірати Карибського моря: на дивних берегах" і в знаменитому романі Роберта Льюїса Стівенсона "Острів скарбів".

Читайте також:

Італійські археологи знайшли череп Джоконди

Знайдено ще одну легендарну Атлантиду - вона була змита цунамі

У Каннах показали четверту частину "Піратів Карибського моря"

ВідеоАрхеологи підняли з дна якір легендарного піратського корабля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: