Архієреї розпочали вибори Патріарха Московського

На засіданні Архієрейського Собору зареєстровано 198 з 202 архієреїв РПЦ.

На засіданні Архієрейського Собору російської православної церкви, що відкрився у Москві, голова мандатної комісії архієпископ Хустський і Виноградівський Марк оприлюднив дані, згідно яких, за підсумками перевірки реєстраційних листів до 14 години 25 січня 2009 року зареєстровано 198 членів Собору з 202 архієреїв Російської православної церкви.

Про це повідомили в прес-службі Архієрейського Собору.

Зокрема, про неможливість прибути повідомили 4 члени Архієрейського Собору: митрополит Харківський і Богодуховський Никодим; архієпископ Чикаго і Детройтський (Російська зарубіжна церква) Аліпій; єпископ Ірійський (Російська зарубіжна церква) Данило і єпископ Кіровоградський і Новомиргородський Пантелеймон.

Відповідно до прийнятого регламенту кворум Архієрейського Собору складають 2/3 ієрархів — його членів.

Архієреї Російської православної церкви прибули до Москви для обрання нового патріарха Московського і всєя Русі. Це будуть перші патріарші вибори у ХХI столітті.

Архієреї зібралися в храмі Христа Спасителя, де Божественну літургію очолив місценаглядач патріаршого престолу, митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило. У літургії бере участь майже весь єпископат РПЦ - близько 200 людей.

Навпроти храму підтримати історичну подію зібралися декілька десятків православних корогвоносців з церковними прапорами та іконами. Територія довкола оточена щільними міліцейськими кордонами.

Архієрейський Собор Російської православної церкви обере таємним голосуванням трьох з 145 кандидатів на Московський патріарший престол. Собор триватиме два дні - 25 і 26 січня.

Остаточне голосування проведе Помісний собор, який пройде 27-29 січня.

Серед найбільш вірогідних претендентів очолити РПЦ експерти називають місценаглядача РПЦ митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила, митрополита Калузького і Боровського Климента, а також старих членів Синоду: митрополита Крутицького і Коломенського Ювеналія, і митрополита Мінського і Слуцького Філарета.

Нагадаємо, 15-й голова РПЦ, патріарх Алексій Другий, помер 5 грудня 2008 року у віці 79 років.

Читайте також:

Глава УПЦ МП відмовився бути кандидатом на патріарший престол
У Росії замироточив портрет Алексія II
Як РПЦ вирішить українське питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: