Армія Асада за підтримки авіації Росії наступає, випалюючи все на своєму шляху - Reuters

В Сирії загинули вже не менш як 250 тисяч осіб, а 11 мільйонів залишилися без своїх будинків

Сьогодні, 8 лютого, сирійська армія за підтримки Росії та Ірану просунулася в бік кордонів Туреччини. Про це повідомляє видання Reuters.

Через сильні наступи, повстанці заявили, що це ставить під загрозу вщухлу 5-річну громадянську війну проти президента Башара Асада.

Повстанці називають це політикою випаленої землі, це і дозволило військовим знову зайняти свої позиції в стратегічному північному районі вперше за останні 2 роки.

"Все наше життя тепер під загрозою, це не тільки втрата великих земель. Коли вони просуваються вперед - ми відходимо, тому що не можемо вистояти перед такими важкими бомбардуваннями", - сказав один з повстанців Абдул Рахім.

Напади в околицях міста Алеппо на півночі Сирії, змусили десятки тисяч людей бігти в бік Туреччини, в якій переховуються зараз понад 2,5 млн сирійців (найбільша кількість біженців у світі).

У районах Алеппо ще проживають близько 350 тисяч осіб. Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що через сирійських біженців Туреччина опинилася під загрозою.

У Дамаску кажуть, що вони хочуть повернути повний контроль над Алеппо, яке є одним з найбільших міст Сирії. Це було б величезним стратегічним призом для уряду Асада в конфлікті, через який загинуло вже щонайменше 250 тисяч людей по всій країні, а 11 мільйонів залишилися без своїх будинків.

Через тижневі важкі російські авіаудари, сирійські урядові війська та їх союзники прорвали повстанські оборони і захопили два міста в північній провінції Алеппо.

Чотири місяці Росія не припиняє свої авіаудари по Сирії, за допомогою союзників Ірану і Лівану, сирійська армія знову отримує ключові напрямки на заході.

У Міністерстві оборони РФ відрапортували, що з 1 по 4 лютого російська авіація виконала 237 бойових вильотів і завдала ударів по 875 об'єктів в п'яти провінціях, в тому числі в Алеппо. У російському військовому відомстві зазначають, що бойовики в Алеппо несуть значні втрати, у зв'язку з чим відступають до сирійсько-турецького кордону.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: