Армія Каддафі наближається до ключового міста на сході країни - "останньої лінії оборони"

Адждабія - ключ до всієї східної частини країни. Направивши туди війська, Каддафі візьме в кільце Бенгазі і всі розташовані на схід від нього вільні міста.

Підрозділи лівійської армії впритул наблизилися до стратегічно важливого місту Адждабія, який стоїть на перехресті шляхів, що ведуть до оплоту повстанців міста Бенгазі і до порту Тобрук.

Інформацію про просування військ, що підтримують Каддафі, підтвердили кілька джерел з числа повстанців.

"Адждабія - ключ до всієї східної частини країни, направивши війська в Тобрук, режим (Каддафі) візьме в кільце Бенгазі і всі розташовані на схід від нього вільні міста Ель-Мардж, Ель-Бейду, Дерну", - зазначив представник опозиції Салем Бенхарісі.

Повстанці в понеділок, 14 березня, активно готувалися до зустрічі з противником. До західних воріт міста повстанці підвозили озброєння, у тому числі мобільні установки ГРАД, танк Т-52, оснащені зенітними кулеметами позашляховики. Кулемети стоять у багатьох дворах у місті. Навколо них - укріплення з піску та каміння.

За словами одного з польових командирів, Адждабія - "це остання лінія оборони". Літаки ВПС в Лівії розкидають над Адждабія листівки, в яких йдеться про "справедливу відплату зрадникам і наймитам", містяться заклики дотримуватися спокою і порядку.

У понеділок 14 березня командири повстанців заборонили журналістам зйомку своїх позицій, пояснюючи це тим, що лівійська армія користується даними, трансльованими телеканалами для нанесення точених ударів по їх укріпленнях.

Через побоювання, що в найближчі день-два Адждабія перейде під контроль лівійської армії, Бенгазі залишила більша частина іноземних кореспондентів. Більшість з них перемістилися в Тобрук, ближче до кордону з Єгиптом. Після відкриття кордону повстанцями близько трьох тижнів тому на територію Лівії нелегально в'їхало близько тисячі журналістів з усього світу.

Напередодні вірні лівійському лідеру війська взяли штурмом контрольоване повстанцями місто Зувара в 100 кілометрах на захід від столиці країни Тріполі. 13 березня сили Каддафі захопили місто Марса-ель-Брега на сході країни. Раніше в результаті запеклих боїв під контроль сил Каддафі перейшов нафтовий порт Рас-ель-Ануф на сході і Ез-Завія на півночі Лівії.

Читайте також:

Каддафі почав відвойовувати захід Лівії: повстанці відігнані до кордону з Тунісом

Каддафі продовжує відвойовувати схід Лівії: опозиція здала Марсу-ель-Брегу

Війська Каддафі по черзі захоплюють стратегічні міста, опозиція зазнає поразки

ВідеоАрмія Каддафі наближається до ключового міста на сході країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: