Армія Каддафі наближається до ключового міста на сході країни - "останньої лінії оборони"

Адждабія - ключ до всієї східної частини країни. Направивши туди війська, Каддафі візьме в кільце Бенгазі і всі розташовані на схід від нього вільні міста.

Підрозділи лівійської армії впритул наблизилися до стратегічно важливого місту Адждабія, який стоїть на перехресті шляхів, що ведуть до оплоту повстанців міста Бенгазі і до порту Тобрук.

Інформацію про просування військ, що підтримують Каддафі, підтвердили кілька джерел з числа повстанців.

"Адждабія - ключ до всієї східної частини країни, направивши війська в Тобрук, режим (Каддафі) візьме в кільце Бенгазі і всі розташовані на схід від нього вільні міста Ель-Мардж, Ель-Бейду, Дерну", - зазначив представник опозиції Салем Бенхарісі.

Повстанці в понеділок, 14 березня, активно готувалися до зустрічі з противником. До західних воріт міста повстанці підвозили озброєння, у тому числі мобільні установки ГРАД, танк Т-52, оснащені зенітними кулеметами позашляховики. Кулемети стоять у багатьох дворах у місті. Навколо них - укріплення з піску та каміння.

За словами одного з польових командирів, Адждабія - "це остання лінія оборони". Літаки ВПС в Лівії розкидають над Адждабія листівки, в яких йдеться про "справедливу відплату зрадникам і наймитам", містяться заклики дотримуватися спокою і порядку.

У понеділок 14 березня командири повстанців заборонили журналістам зйомку своїх позицій, пояснюючи це тим, що лівійська армія користується даними, трансльованими телеканалами для нанесення точених ударів по їх укріпленнях.

Через побоювання, що в найближчі день-два Адждабія перейде під контроль лівійської армії, Бенгазі залишила більша частина іноземних кореспондентів. Більшість з них перемістилися в Тобрук, ближче до кордону з Єгиптом. Після відкриття кордону повстанцями близько трьох тижнів тому на територію Лівії нелегально в'їхало близько тисячі журналістів з усього світу.

Напередодні вірні лівійському лідеру війська взяли штурмом контрольоване повстанцями місто Зувара в 100 кілометрах на захід від столиці країни Тріполі. 13 березня сили Каддафі захопили місто Марса-ель-Брега на сході країни. Раніше в результаті запеклих боїв під контроль сил Каддафі перейшов нафтовий порт Рас-ель-Ануф на сході і Ез-Завія на півночі Лівії.

Читайте також:

Каддафі почав відвойовувати захід Лівії: повстанці відігнані до кордону з Тунісом

Каддафі продовжує відвойовувати схід Лівії: опозиція здала Марсу-ель-Брегу

Війська Каддафі по черзі захоплюють стратегічні міста, опозиція зазнає поразки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: