Армія Каддафі застосувала тактику ворога: переможені повстанці втікають

Армія Каддафі пересіла на невеликі вантажівки з кулеметами, мінометами та зенітними знаряддями, схожі на вантажівки повстанців. Результатом стала поразка опозиції.

Лівійська армія під керівництвом Муаммара Каддафі скористалася методами повстанців і змусила їх втікати, зупинивши успішне просування в бік Сирта - рідного міста лівійського лідера.

Якщо раніше каддафісти в основному покладалися на танки і артилерію, то тепер вони пересіли на невеликі вантажівки з кулеметами, мінометами та зенітними знаряддями, повідомляє BBC.

Ці вантажівки менш потужні, ніж танки, але вони викликають у повстанців більше страху. Крім того, вони більш маневрені і на них легше здійснювати контрнаступ. Разом з тим це додасть проблем коаліційним військам, так як тепер буде значно складніше відрізнити вантажівку з повстанцями від машини каддафістів. Навіть якщо опозиція вирішить застосувати якісь знаки, немає ніякої гарантії, що лівійська армія не буде їх копіювати.

Істотним недоліком опозиційних військ є те, що у них немає чіткої структури. Повстанці виступають поодинці або невеликими групами, вирішуючи самостійно, рухатися їм вперед чи відступати.

Крім того, будь-яка поразка викликає різке падіння морального духу в лавах повстанців і змушує їх відступати ще далі вглиб країни. Цього не можна сказати про війська Каддафі. Їхня професійна підготовка здивувала спостерігачів, також серед них є офіцери. Саме цього не вистачає повстанцям, серед яких практично немає професійних військових.

Найкращим виходом і для повстанців, і для коаліційних сил буде, якщо просування лівійської армії зупиниться в якому-небудь одному місці. Тоді буде значно простіше відрізнити сили Каддафі від опозиції. Хоча варто відзначити, що і до того, як каддафісти перейняли тактику повстанців, коаліції було непросто вибрати цілі для авіаударів. Як відомо, танки лівійської армії було добре закамуфльовані, а інші ховалися у вузьких вуличках між будинками мирних жителів.

Контрнаступ урядових військ почався ще у вівторок ввечері. До того моменту повстанці знаходилися в околицях Сирта. Спочатку опозиція навіть заявила про взяття міста, але незабаром ці дані не підтвердилися. Поступове і неорганізоване просування повстанців на захід зіграло на руку каддафістам.

Скориставшись розтягнутістю комунікацій повстанців, бронетанкові частини режиму висунулися з Сирта і, здійснивши марш-кидок по пустелі, несподівано вдарили по противнику з флангу. Розгромивши передовий загін повстанців, війська Каддафі рушили на схід і без особливих проблем в ніч на середу відбили Бен-Джавад, а напередодні просунулися ще на 50 км на схід і повернули контроль над Рас-Лануфом. Відступаючі бігли до міста Брега. За даними ЗМІ, це місто вже також взято під контроль лівійської армією.

Відзначимо, що втрата Рас-Лануфа загрожує обернуться для опозиції великими проблемами, тому що там розташовується найбільший на сході країни нафтопереробний завод. Без нього повстанці можуть позбавитися важливого джерела бензину, що є суттєвим джерелом доходу. Як відомо, тимчасовий уряд у Бенгазі вже збирався торгувати нафтою на експорт.

Всі новини про події у Лівії читайте тут.

Читайте також:

Обама почав секретну операцію в Лівії

Прихильники Каддафі прийняли Януковича за лідера повстанців

Українці про жахи у Лівії: на вулицях мертві діти

У Лівії снаряди влучили у лікарню з українськими медиками

ВідеоАрмія Каддафі застосувала тактику ворога: переможені повстанці втікають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: