Армія придушила заколот в Манілі

Колишні філіппінські військові, які захопили в четвер фешенебельний готель Peninsula в діловому районі Маніли, здалися властям.

Філіппіни
AP
Заколот подавлено.
Колишні філіппінські військові, які захопили в четвер фешенебельний готель Peninsula в діловому районі Маніли, здалися властям.

Солдати, що збунтувалися, брали участь в спробі перевороту в 2003 році, і зараз в Манілі проходить процес, на якому вони були звинуваченими.

Бунтівникам вдалося бігти із залу суду, після цього вони захопили готель, знешкодивши його охорону.

Колишні військові зажадали відставки президенти країни Глорії Аройо і припинення її підтримки з боку армії. Ватажок бунтівників сказав журналістам, що він і його люди таким чином борються з корупцією в уряді Філіппін.

Ультиматум і штурм

До готелю було стягнуто близько 1500 солдатів за підтримки бронетехніки. Коли бунтівники заявили, що до переговорів не готові і закінчився термін висунутого властями ультиматуму, армія пішла на штурм.

Через парадний вхід у супроводі автоматних черг в хол п'ятизіркового готелю в'їхав бронетранспортер. Події передавалися на весь світ в прямому телевізійному ефірі: у цьому готелі проживають в основному журналісти, і у момент захоплення в будівлі було близько 200 чоловік.

Філіппінські військові у лоббі захопленого заколотниками готелю
news.yahoo.com
Філіппінські військові у лоббі захопленого заколотниками готелю.
Незабаром після початку штурму, під час якого застосовувалися боєприпаси із сльозоточивим газом, представники бунтівників заявили в телеефірі, що готові добровільно покинути захоплений готель і повернутися в зал суду.

"Ми підемо ради загальної безпеки, тому що не можемо дозволити, щоб через нас люди постраждали в перестрілці, - сказав журналістам Антоніо Трілланес, який очолював спробу заколоту в 2003 році, а в травні цього року став сенатором. - Ми стали свідками і жертвами тієї жорстокості, з якою ця адміністрація поводиться з людьми. І, будучи солдатами, ми ухвалюємо адекватне рішення".

За даними інформаційних агентств, поранення під час штурму отримали щонайменше дві людини.

Історія бунтів

Президенту Аройо, чия популярність сильно постраждала через звинувачення в корупції, вже доводилося мати справу щонайменше з двома невдалими спробами державного перевороту і трьома - спробами імпічменту.

Один з керівників останнього заколоту Антоніо Трілланес в травні цього року був обраний сенатором, проте залишився у військовій в'язниці, оскільки суд розглядає справу про його участь в попередній спробі перевороту.

Тоді, в 2003 році, бунтівні солдати захопили торговельний центр і утримували його цілий день, після чого були вимушені здатися силам безпеки.

"Ми хочемо змін, - сказав в четвер Трілланес кореспондентові АП. - І я можу завірити вас в одному: у нас більш ніж достатньо волі і бойового духу для того, щоб повалити цей уряд".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: