Армія Шрі-Ланки назвала ціну перемоги над "Тиграми"

За останніх три роки, поки тривала вирішальна фаза ліквідації "Тигрів звільнення Таміл Іламу", загинули 6,2 тис вояків. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

шрі-ланка
AFP
Армія Шрі-Ланки підрахувала свої втрати у війні з сепаратистами Таміла. За останніх три роки, коли відбувався останній етап операції проти угрупування "Тигри звільнення Таміл-Іламу", загинули понад 6,2 тис. військових, майже 30 тис. були поранені.

Про це заявив міністр оборони країни Готабая Раджапаксе, брат президента країни Махінді Раджапаксе.

Точні втрати серед цивільного населення нікому невідомі. Вважають, що за 26 років війни загинуло щонайменше 80 тис. мирних жителів. Крім того, зараз в країні залишається близько 275 тис. біженців. 22 травня надання їм допомоги із керівництвом Шрі-Ланки обговорюватиме генсек ООН Пан Гі Мун.

Як відомо, збройне угрупування "Тигри звільнення Таміл-Іламу" стверджувало, що влада Шрі-Ланки пригноблює етнічну меншину Таміла. "Тигри" намагалися створити незалежну державу на півночі і сході острову.

У свої кращі часи угруповання контролювало третину території країни, проте останніми роками зазнавало численних поразок. У травні бойовики були остаточно розгромлені.

20 травня президент Махінда Раджапаксе заявив, що війна з "тиграми" успішна завершена. Війська добили залишки армії сепаратистів в джунглях на півночі острова і оголосили про знищенні лідера партизанів – Веллупілаї Прабхакарана.

Однак сепаратисти продовжують стверджувати, що Прабхакаран живий, а повідомлення про його смерть – дезинформація. Влада, проте, опублікувала фотографії, де показаний труп ватажка бунтівників.

Фінальна стадія операції проти повстанців почалася ще в серпні 2006 року, повідомив міністр оборони, виступаючи по державному телебаченню.

"З тих пір сили безпеки – армія, флот, авіація, поліція і цивільні сили оборони втратили 6261 людей, 29551 чоловіки були поранені. Ми принесли на вівтар перемоги величезні жертви", - зазначив міністр.

Офіційних цифр про втрати серед "тигрів Таміла" немає. За різними оцінками, було вбито від 15 до 22 тис. партизан.

Представники влада Шрі-Ланки заявили, що в найближчі шість місяців допоможуть десяткам тисяч біженців повернутися в свої будинки. Активну участь в рішенні даної проблеми приймає Індія, оскільки етнічні таміли Шрі-Ланки мають тісні зв'язки з мільйонами тамілів, які живуть на півдні індійського штату Таміл-Наду.

Президент Раджапакса обговорив питання про допомогу біженцям з міністром закордонних справ Індії Шившанкаром Меноном і главою індійської Ради національної безпеки. У спільній заяві представники двох країн повідомили про необхідність терміново допомогти людям повернутися в свої будинки, а також досягти "міцного політичного врегулювання".

Гуманітарні організації нарікають на ускладнений доступ до таборів тамільских біженців і вимагають забезпечити туди вільний доступ. Яка ситуація в таборах, до кінця не ясно: уряд називає їх "селищами зразкового побуту", а "тигри Таміла" - концтаборами.

Перш ніж мирні жителі зможуть повернутися додому, повинні бути знищені осередки опору повстанців Таміла, відзначає уряд. Крім того, потрібно відновити знищену війною інфраструктуру регіону. Індія пообіцяла допомогти в розмінуванні колишніх районів бойових дій, відновленні інфраструктури і ремонті будинків.

Читайте також:

Війна на Шрі-Ланці добігає кінця. Повстанці готують масове самогубство

Війська Шрі-Ланки розстріляли понад 300 мирних мешканців

Майже 40 тисяч шріланкійців стали біженцями

Шрі-Ланка оголосила про закінчення 25-річної громадянської війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: