Армія Шрі-Ланки витісняє бойовиків

Ланкійська армія увійшла до контрольованого регіону бойовиками "Тигри звільнення Таміл Ілама".

Ланкійська армія увійшла до адміністративного центру створеного де-факто бойовиками "Тигри звільнення Таміл Ілама" незалежної держави місто Кіліноччі, повідомило агентство "Асошиейтед Прес" з посиланням на представників військового командування Шрі-Ланки.

За їхніми словами, військовослужбовці увійшли до розташованого на півночі країни міста з двох сторін, проте, командування не уточнило, чи ведуться в даний час бойові дії проти сепаратистів.

Ще напередодні, військове командування Шрі-Ланки розповсюдило інформацію про те, що ланкійська армія може увійти до міста Кіліноччі протягом найближчих двох днів. 

Уряд країни сподівається завершити розгром угрупування і почати політичне врегулювання етнічного конфлікту, що забрав життя більше 80 тисяч людей. Війська Шрі-Ланки захопили залізничну станцію в місті Кіліноччі, уточнили в ланкійському міністерстві оборони.

Останній повномасштабний наступ на позиції бойовиків був проведений в середині грудня 2008 року, коли урядові війська почали штурм земляних укріплень сепаратистів під Кіліноччі, зумівши ціною численних втрат прорвати оборонні кордони відразу в декількох місцях. В ході бойових операцій були знищені не меншого 120 сепаратистів Таміла, ще 250 бойовиків отримали поранення. Урядові війська втратили 25 бійців убитими, 10 пропали без вісті, ще 160 поранені.

Аналогічна спроба захопити оборонні укріплення сепаратистів на Джафні не увінчалася успіхом, і після запеклих боїв війська вимушені були відступити на колишні позиції. Ланкійська армія при повній політичній підтримці керівництва країни на чолі з президентом Шрі-Ланки Махіндою Раджапаксою рішуче витвсняють сепаратистів і за останні півроку зуміли захопити значну частину західного побережжя на північ від міста Маннар.

Зараз бойовики "Тигри звільнення Таміл Ілама" тримають оборону навколо міста Кіліноччі і в джунглях Муллайттіву на північному сході країни.

Після того, як рік тому армія Шрі-Ланки повернула контроль над сходом острова, всі сили були кинуті на боротьбу з бойовиками на півночі острова.

Збройне протистояння між ТЗТІ і урядом Шрі-Ланки триває з 1983 року. Сепаратисти ведуть збройну боротьбу за створення незалежної держави в населених переважно Тамілом північних і східних районах острова.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: