Армія США потрапила до списку терористів

Парламент Ірану в офіційній заяві зарахував ЦРУ й армію США до терористичних організацій.

Меджліс (парламент) Ісламської Республіки Іран у суботу в офіційній заяві зарахував Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США й американську армію до терористичних організацій.

У заяві, поширеній іранськими ЗМІ, наголошено, що ЦРУ й армія США причетні до різних терористичних акцій, здійснених у світі.

У документі іранські парламентарії, зокрема, вказують на бомбардування американцями японських міст Хіросіми й Нагасакі, застосування американською армією бомб зі збідненим ураном у військових операціях на Балканах, в Іраку й Афганістані, а також на причетність Вашингтона до "терористичних актів расистського й агресивного сіоністського режиму" (Ізраїлю) проти палестинського народу.

"ЦРУ підтримувало диктаторський режим Саддама Хусейна в Іраку, знущалося з в'язнів в'язниць "Абу-Грейб" і "Гуантанамо", стояло біля витоків створення терористичної організації "Аль-Каїда" й руху "Талібан", наголошено в заяві.
"Ми - представники великого народу Ірану, засуджуючи акти агресії армії США і створення нею напруженості, зокрема в Іраку та в Афганістані, закликаємо ООН втрутитися і зупинити тортури в "Абу-Грейб" і "Гуантанамо", а також в інших таємних в'язницях США в різних країнах", - ідеться в документі.

Заява іранського парламенту стала реакцією на законопроект під назвою "Акт 2007 року про нерозповсюдження в Іран", схвалений минулого вівторка Палатою представників конгресу США.

Законопроект, зокрема, дає президентові США повноваження накласти арешт на всі активи організацій і осіб, які " сприяють або надають фінансову, матеріальну чи технологічну підтримку або надають фінансові, а також інші послуги й підтримку" елітному іранському Корпусові вартових ісламської революції.

Протягом 120 днів після вступу законопроекту у силу президент США повинен ухвалити рішення й повідомити конгрес про те, чи вносить він Корпус вартових ісламської революції до списку зарубіжних терористичних організацій, спонсорів міжнародних терористів і розповсюджувачів зброї масового знищення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: