Армія США придумала захист від Wikileaks

Тепер американські військові не мають права користуватися будь-якими формами зйомних носіїв при роботі з комп'ютерами з таємною інформацією.

Днями американським військовим під загрозою трибуналу заборонили користуватися будь-якими формами зйомних носіїв при роботі з комп'ютерами, що містять таємну інформацію. Ця заборона стала черговим заходом по боротьбі з витоками а-ля WikiLeaks.

"Несанкціонована передача даних регулярно проводиться у таємних мережах за допомогою зйомних носіїв, і цим способом користуються інсайдери для викрадення секретної інформації. З метою знизити цю активність всі підрозділи ВПС повинні негайно припинити передачу даних мережі SIPRNET на зйомних носіях", — йдеться в одному з наказів. Аналогічні накази отримали військовослужбовці інших родів військ.

Один із військових, з яким поспілкувалися журналісти, припустив, що це ускладнить роботу, оскільки комп'ютери з таємною інформацією часто або від'єднані від мережі, або пов'язані з нею слабкими каналами передачі даних. Яким саме чином передбачається взаємодіяти з від'єднаним від загальної мережі комп'ютерами, якщо виникне необхідність, наприклад, записати на їх жорсткі диски нові таємні документи, співрозмовник не уточнив.

Схоже, не йдеться про це і в наказі, укладачі якого, втім, чудово усвідомлюють проблему. Це випливає з наступної сентенції: "Користувачі зіткнуться з труднощами при передачі даних для оперативних потреб, що може перешкодити своєчасності виконання завдання".

Тим не менше, у наказі недвозначно говориться про застосування до порушників ст. 92 Уніфікованого військового кодексу, яка передбачає передання їх під суд трибуналу.

Відзначимо, що екс-розвідник Бредлі Меннінг, який не без підстав є імовірним джерелом трьох останніх "мегавитоків" на WikiLeaks ("афганські" та "іракські" документи, а також диппошта), виносив секретні документи з "бункера" на звичайному CD з невинною позначкою на кшталт "Lady Gaga". "Ніхто ні про що не підозрював і, швидше за все, ніколи й не запідозрить", — писав Меннінг своєму кумиру, колишньому хакеру Адріану Ламо, який потім здав інсайдера у ФБР.

У серпні, після викладення на WikiLeaks "афганських" документів, військові вжили додаткових запобіжних заходів. Зокрема, комп'ютери із таємною інформацією були позбавлені можливості запису на зйомні носії, а близько 60% комп'ютерів зараз підключені до системи, що відстежує аномальну поведінку. Тепер, після третього "зливу" (який, зауважимо, став можливим завдяки все тому ж старому витоку), армія вирішила ввести додатковий рівень "захисту".

Два роки тому Пентагон вже забороняв використання USB-флешок, але тоді це було викликано необхідністю зупинити розповсюдження комп'ютерного вірусу. Офіційно факт кібератаки був визнаний тільки цього літа.

Читайте також:

Засновник Wikileaks "взяв у заручники" США: знешкодити його вже неможливо

З'явилися фото бункера з серверами WikiLeaks

Wikileaks: Україна боялася війни з Росією і просила захисту у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: