Армія США застосувала музику Metallica для психічної атаки на талібів

Американська піхота використовує рок-музику як один з різновидів психологічної зброї для боротьби з талібами.

У районі Мардж в Афганістані американська морська піхота використовує музику груп Metallica, Thin Lizzy і Offspring як один з різновидів психологічної зброї для боротьби з повстанцями.

Записи музики в стилі рок і хеві-метал американці вмикають у відповідь на відкриття вогню з боку талібів. Музика транслюється з броньованих автомобілів з гучномовцями, причому її чутно в радіусі двох кілометрів. Подібна "музична атака" зазвичай триває кілька годин.

"Бійці "Талібану" ненавидять цю музику. Деякі місцеві мешканці скаржаться, але це один зі способів, який штовхає їх зробити вибір, на чиєму вони боці. Для солдатів морської піхоти це - мотивація до дії", - розповів сержант спеціального підрозділу.

На думку експертів, під час подібної психологічної атаки у людей, які виросли в ісламській культурній традиції, не тільки болять вуха від нестерпної для людського слуху гучності. Вони переживають і культурний шок: більшість ніколи в житті не чули подібної музики. У мусульманських країнах вона не користується популярністю, а в декількох навіть офіційно заборонена.

Коли військові включають на повну потужність композицію Pretty Fly (For A White Guy) групи Offspring, діти затикають вуха, а повстанці нерідко складають зброю. З динаміків "кричить" не тільки музика. Упереміш з нею звучать звернення уряду Афганістану і погрози на адресу руху "Талібан". Як розповіли джерела журналістам, у цих погрозах немає мату і непристойностей. "Ми просто кажемо їм, що вони помруть", - зізнався один з військових.

Американські військові і ЦРУ не вперше влаштовують музичні тортури. Відомо, що у в'язницях Гуантанамо і Абу-Грейб охоронці примушували ув'язнених слухати приголомшливу музику 16 годин поспіль.

Психологи вважають, що вкрай гучна, багатогодинна звукова атака послабляє функції людського мозку і уповільнює процес мислення. Людина, яка стала її жертвою, втрачає контроль над собою і може зізнатися в чому завгодно, лише б нарешті вимкнули музику. Повідомлялося, що від щоденних тортур рок-музикою багато ув'язнених Гуантанамо з'їхали з глузду.

Американські військові і агенти спецслужб найчастіше використовують для музичних тортур важкий рок. Однак бували й випадки катування звуками поп-музики.

У 2008 році британське відділення правозахисної організації Reprieve навіть оприлюднило "Найкращі хіти Гаунтанамо" - так назвали список з 33 музичних композицій, які використовували у в'язниці, щоб домогтися свідчень від ув'язнених мусульман.

Один з випадків застосування музики для психічної атаки під час війни у В'єтнамі зафіксований у фільмі Френка Форда Копполи "Апокаліпсис сьогодні" (1979). Перед початком бомбардування в'єтнамського селища пілот вертольота вставив касету з "Польотом валькірій" Вагнера і врубив динаміки на повну потужність.

Читайте також:

Оприлюднено відео, на якому американські солдати зі сміхом розстрілюють людей

Подвійний агент ЦРУ підірвав колег на святкуванні свого дня народження

Слідчі ЦРУ влаштовували терористам "жартівливі" страти

Американські військові катували й ґвалтували іракських в’язнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: