Армія залишається під контролем Мушаррафа

Мушарраф залишиться головкомом, принаймні до завершення надзвичайного стану.

Президент Пакистану Первез Мушарраф не покине пост головнокомандувача армією у зв'язку з оголошенням у країні надзвичайного стану, повідомив агентству Франс Прес перший замміністра інформації країни Тарік Азім.

"Президент Мушарраф дав обіцянку Верховному суду, що зніме військову форму перед принесенням присяги, але відтепер, у зв'язку з оголошенням надзвичайного стану, ця умова більше не в силі," - сказав Азім.

Сьогодні також повідомлялося, що пакистанські власті беруть під контроль будівлі Верховних судів Пакистану та всіх чотирьох провінцій, щоб запобігти спробам опозиційно налаштованих юристів провести масові акції протесту проти введення режиму надзвичайного стану.

Як повідомили журналістам представники опозиційних партій, будівлі судів в адміністративних столицях провінцій і міські суди в ряді крупних міст оточені поліцією, поставлені тимчасові огорожі, сторонніх до будівель не підпускають.

У столиці країни Ісламабаді квартал, де знаходиться будівля Верховного суду країни, повністю оточений поліцейськими, військами та кільцями колючого дроту, вулиці перекриті.

У Карачі вранці відбулася сутичка поліції з членами опозиційно налаштованого співтовариства юристів, які мали намір пройти до будівлі Верховного суду провінції Сінд, столицею якої є Карачі. Група була арештована. Поліція застосовувала палиці, діяла жорстко. За повідомленням опозиції, були затримані навіть випадкові перехожі.

Співтовариство опозиційно налаштованих юристів має намір провести в понеділок масові протести по всій країні. Юристи вважають незаконним рішення властей ввести в Пакистані режим надзвичайного стану.

Раніше повідомлялося про затримання минулої доби кількох сотень активістів однієї з провідних релігійних партій Пакистану "Джаммат-е-Ісламі".

"Точне число арештованих нами з'ясовується, але вже ясно, що рахунок іде на сотні," - сказав він.

У той же час один із лідерів цієї партії Ліакят Балуч повідомив західним ЗМІ, що арештовано 600-700 активістів "Джамаат-е-Ісламі".

За даними її представників, арешти були проведені в провінціях Пенджаб і Сінд, де ісламісти мав намір провести в понеділок масові акції протесту проти введення в Пакистані режиму надзвичайного стану. Особливо багато арештів здійснено в місті Лахор - адміністративній столиці провінції Пенджаб.

"Джамаат-е-Ісламі" - одна з найбільших ісламських партій Пакистану. Вона входить до складу альянсу шести провідних релігійних партій Муттахида маджліс-е амаль (ММА), який активно виступає проти режиму військового лідера країни генерала Первеза Мушаррафа. Ісламісти засуджує генерала за підтримку дій США в сусідньому Афганістані та боротьбу проти релігійних угрупувань.

Напередодні на прес-конференції в Ісламабаді прем'єр-міністр Пакистану Шаукат Азіз повідомив, що на той момент властями затримано близько 500 опозиціонерів в якості "попереджувального заходу".

У Пакистані минулої суботи було оголошено режим надзвичайного стану, відправлено до відставки голова верховного суду, відключено від мовлення недержавні інформаційні телеканали, до столиці Ісламабаду та ряд інших міст введені війська. Власті пояснюють введення ЧП активізацією бойовиків-ісламістів у прикордонних з Афганістаном районах і зростанням числа терористичних атак.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: