Ассанж четвертим в історії отримав найвищу правозахисну нагороду Австралії

Золота медаль раніше присуджувалася лише тричі в історії: її отримували Далай Лама, Нельсон Мандела і лідер японських буддистів Дайсаку Ікеда.

Австралійська організація Sydney Peace Foundation вручила засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу золоту медаль за "виняткову хоробрість у захисті прав людей". Медаль є найвищою нагородою правозахисного фонду і присуджувала лише тричі.

Свій вибір організація пояснила тим, то Ассанжу вдалося "кинути виклик століть засекреченій роботі урядів" і підштовхнути владу держав світу до більш прозорої діяльності. Створивши передумови для формування нової журналістики, Ассанж, як вирішили австралійські експерти, захистив право громадян на інформацію.

Щорічно Sidney Peace Foundation вручає премію миру, а золота медаль раніше присуджувалася лише тричі в історії: її отримували Далай Лама, Нельсон Мандела і лідер японських буддистів Дайсаку Ікеда. Про присудження цієї нагороди засновнику WikiLeaks стало відомо в лютому 2011 року.

Нагорода була вручена Джуліану Ассанжу в Лондоні. У Швеції Джуліана Ассанжа підозрюють у сексуальних домаганнях, і британський суд ухвалив рішення про екстрадицію австралійця в цю країну, але воно не може бути реалізовано до розгляду судом скарги захисту.

Сам Ассанж пов'язує кримінальне переслідування з діяльністю WikiLeaks.

Читайте також:

Ассанж вважає революції в Тунісі та Єгипті власною заслугою

В інтернеті з'явилися секретні документи з кримінальної справи Ассанжа

Ассанжа визнали "найгіршим австралійцем року"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: