Ассанж пригрозив публікацією нових розгромних документів

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж попередив, у разі його ув'язнення чи закриття сайту "WikiLeaks", буде опублікована чергова порція компроматів.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж попередив, що підготував масштабну порцію секретних документів, які будуть опубліковані в тому випадку, якщо його сайт спробують закрити.

За словами Ассанжа, копії всіх матеріалів, які готуються до публікації на WikiLeaks, зберігаються у вигляді зашифрованих фрагментів у ста тисяч людей. "Все, що нам потрібно зробити - це послати цим людям ключ до шифру, і вони зможуть опублікувати всі матеріали самостійно", - заявив Ассанж.

Засновник WikiLeaks обмовився, що ключі будуть розсилатися лише в крайньому випадку - наприклад, якщо значна кількість членів команди сайту посадять у в'язницю або вб'ють. Які саме документи будуть оприлюднені в разі закриття WikiLeaks, Ассанж не уточнив. Раніше, в середині січня він заявляв, що про всяк випадок підготував кілька сотень документів, публікація яких не сподобається уряду США і особисто медіамагнату Руперту Мердоку.

Як повідомлялося раніше, наступний витік, який готує до публікації WikiLeaks, може бути спрямований проти найбільшого банку США Bank of America. Сам Ассанж лише заявляв, що майбутні публікації дійсно викриють один з великих банків.

Наразі Джуліан Ассанж знаходиться у Великобританії, де незабаром має відбутися чергове засідання суду з питання про його екстрадицію до Швеції. Шведські власті звинувачують австралійця в злочинах сексуального характеру.

У 2010 році сайт WikiLeaks оприлюднив три масштабні досьє з секретними документами. Перші стосувалися матеріалів Пентагону про військових кампаніях в Афганістані та Іраку. Третім і найбільшим витоком стала публікація американської дипломатичної переписки. Діяльність WikiLeaks засудили уряди багатьох країн, робилися спроби перекрити сайту джерела фінансування. Крім того, подейкують, що в разі екстрадиції до США Джуліану Ассанжу може загрожувати страта.

Найближчим часом журналісти британської газети The Guardian, якавиступала партнером WikiLeaks в ході публікації документів, готуються видати біографію Ассанжа. В опублікованих фрагментах майбутньої книги, зокрема, згадується, що, перебуваючи у Великобританії, австралієць був змушений перевдягатися старенькою, щоб сховатися від нібито агентів ЦРУ, які його переслідували.

Читайте також:

Ассанжа визнали "найгіршим австралійцем року"

Джуліан Ассанж стане героєм художнього фільму

WikiLeaks оприлюднить банківські таємниці "багатих і знаменитих"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: